Zacięta walka o utrzymanie się w lidze. Czteropunktowa różnica między 11. i 16. miejscem Pika Nonas.

Pościg objął prowadzenie w 43. minucie. Bramkę zdobył Luka Zahović. „Portowcy” zwiększyli się w 57. minucie. Kamil Drygas zamienił rzut karny na bramkę. Stal strzelił tylko jeden strzał na bramkę Pogoni przez 90 minut.

Obejrzyj wideo
„To główna przyczyna problemów Legii”. Michniewicz zmienia mistrza Polski

W drugim poniedziałkowym meczu Górnik skromnie pokonał Wis pock 1: 0 po bramce Piotra Krawczyka. Zabrzański zawodnik oddał niezłe mocne uderzenie tuż obok słupka.

Zobacz piękną bramkę Krawczyka:

Zacięta walka o utrzymanie

Po tym zwycięstwie Górnik awansował na trzecie miejsce w tabeli najwyższa dywizja. Ma 23 punkty. Do lidera Legia Warszawa traci troje „oczu”. Pogoń dzięki zwycięstwu nad Stalą jest piąta. Traci siedem punktów do prowadzącej Legii.

Rośnie nowa siła piłki nożnej. Ostatnio nie miała swojej ligi [IKONA FUTBOLU 2020]

Na dole tabeli jest interesująco. Różnica między Wartą Poznań na 11. miejscu a ostatnim Podbeskidziem na 16. miejscu jest tylko czteropunktowa. Za Wartą są Wisła Kraków (11 punktów), Piast i Wisła Płock (po 10 punktów). Przedostatni stał a ostatnie Podbeskidzie ma tylko 9 punktów. Drużyna z Bielska-Białej jest nie tylko ostatnią w tabeli, ale też jedyną w strefie spadkowej. W tym sezonie tylko jedna drużyna spadnie do pierwszej ligi z powodu zmian w lidze.

Najdziwniejszy gol w historii piłki nożnej?Tak, ten cel naprawdę się spełnił. To się jeszcze nie wydarzyło [WIDEO]

13. kolejka najwyższa dywizja zaczyna się w następny piątek. Tego dnia Podbeskidzie zmierzy się z Piastem i Zagłębiem Lubin lskiem Wrocław.