Connect with us

Gospodarka

Portugalia zacznie ponownie otwierać się dla turystów z UE w poniedziałek

Published

on

Portugalia wznowi przyjmowanie turystów z większości krajów europejskich w poniedziałek, poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po miesiącach ograniczeń mających na celu zapobieżenie rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Podróżujący z krajów Unii Europejskiej, w których wskaźnik koronawirusa jest mniejszy niż 500 przypadków na 100 000 mieszkańców w okresie 14 dni, mogą „odbywać wszelkiego rodzaju wizyty w Portugalii, w tym wizyty, które nie są bezwzględnie konieczne” – podało ministerstwo w oświadczeniu .

Do Portugalii mogą przylecieć także turyści z Liechtensteinu, Norwegii, Islandii i Szwajcarii.

Odwiedzający są zobowiązani do okazania dowodu negatywnego wyniku testu podjętego do 72 godzin przed lotem, a linie lotnicze zostaną ukarane grzywną w wysokości od 500 EUR do 2000 EUR za każdego pasażera, który wejdzie na pokład bez okazania dowodu negatywnego wyniku.

Ministerstwo powiedziało, że ograniczenia dotyczące niezbędnych podróży pozostaną w mocy w przypadku pięciu krajów UE – Cypru, Chorwacji, Litwy, Holandii i Szwecji – a także Brazylii, Indii i Republiki Południowej Afryki.

Wczoraj Portugalia oświadczyła, że ​​zezwoli brytyjskim wczasowiczom na wjazd do kraju od poniedziałku, powodując westchnienie ulgi ze strony właścicieli hoteli, którzy byli już zalewani rezerwacjami po tym, jak Wielka Brytania zatwierdziła podróż od tego dnia.

Wielka Brytania umieściła tydzień temu Portugalię, której gospodarka jest silnie uzależniona od turystyki, na „zielonej” liście zagranicznych destynacji, tak aby Brytyjczycy mogli podróżować tam bez poddawania się kwarantannie po powrocie z Covid-19.

Przepisy Unii Europejskiej nie zabraniają znacznych podróży spoza bloku, co sprawia, że ​​decyzja Portugalii o dopuszczeniu turystów do Wielkiej Brytanii jest wyjątkiem.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tą wiadomością. Skutki decyzji są odczuwalne we wszystkich typach hoteli, od hosteli po hotele pięciogwiazdkowe” – powiedział Eliderico Viegas, szef regionalnego stowarzyszenia hotelarskiego w Algarve.

Z zadowoleniem przyjęły również linie lotnicze EasyJet, które latem dodały około 100 000 dodatkowych miejsc na loty do Portugalii, oraz brytyjskie biuro podróży Thomas Cook, które potroiło rezerwacje do Portugalii w zeszłym tygodniu.

READ  Ryanair zawiesza wszystkie loty na wszystkich lotniskach w Irlandii Północnej | UTV

„Mamy setki klientów z spakowanymi walizkami” – powiedział rzecznik firmy Thomas Cook.

W poniedziałek przywódcy UE omówią propozycję złagodzenia ograniczeń w podróżowaniu dla osób spoza bloku, które zostały w pełni zaszczepione lub pochodzą z krajów o niewielkiej liczbie przypadków.


Najnowsze historie o koronawirusie


Świętuj w Polsce, gdy tarasy ponownie się otwierają

Korki od szampana pojawiły się w Polsce o północy, kiedy bary i restauracje po raz pierwszy od ponad sześciu miesięcy otworzyły swoje zewnętrzne tarasy i wielu Polaków poszło na imprezy.

Bary i restauracje mogą teraz oferować usługi na świeżym powietrzu. Usługa wewnętrzna zostanie ponownie otwarta 28 maja z ograniczoną liczbą miejsc. Od października mogą podawać tylko dania na wynos.

Ponadto Polacy nie muszą już nosić masek na zewnątrz w miejscach, w których obserwują dystans społeczny.

„Byliśmy zamknięci przez ponad 200 dni i było to bardzo stresujące i wyczerpujące z różnych powodów. Nie wiedzieliśmy, czy w ogóle damy radę przetrwać” – powiedziała 34-letnia Zuzia Mockallo, współwłaścicielka Bar Studio, zlokalizowanego w charakterystycznym dla stolicy mieście. , Pałac Kultury i Nauki.

„Naprawdę czuję, że emocje są trochę jak nowy rok, kiedy każdy ma wielkie oczekiwania na koniec starego i nowe otwarcie … Jesteśmy bardzo szczęśliwi i trochę podekscytowani, trochę zdenerwowani, ale bardzo emocjonalny. “”

Liczba nowych przypadków koronawirusa w Polsce gwałtownie spadła w kwietniu, a rząd rozpoczął w tym miesiącu złagodzenie ograniczeń.

W Polsce odnotowano wczoraj 3288 nowych przypadków, w porównaniu do 35251 przypadków 1 kwietnia.

Około 35,7% dorosłych Polaków otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 13,6% jest zaszczepionych w pełni – wynika z danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *