Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polskie LPP twierdzi, że policja prowadzi dochodzenie w sprawie badań Hindenburga | Potężny 790 KFGO

Published

on

Polskie LPP twierdzi, że policja prowadzi dochodzenie w sprawie badań Hindenburga |  Potężny 790 KFGO

WARSZAWA (Reuters) – Polska policja wszczęła śledztwo w sprawie możliwej manipulacji instrumentami finansowymi przez Hindenburg Research, poinformowała w czwartek grupa modowa LPP.

15 marca notowane w Warszawie akcje LPP spadły o 36 proc. po tym, jak Hindenburg Research w raporcie zakwestionował sprzedaż swoich rosyjskich aktywów w 2022 roku. LPP zdementowało informacje opublikowane przez Hindenburg Research.

Hindenburg Research nie odpowiedział natychmiast na przesłaną e-mailem prośbę o komentarz, a agencja Reuters nie mogła potwierdzić dochodzenia prowadzonego przez prokuratora okręgowego, ponieważ odbyło się ono poza godzinami pracy.

„Spółka otrzymała zawiadomienie o wszczęciu śledztwa w związku z podejrzeniem manipulacji instrumentami finansowymi w postaci akcji spółki w dniu 15 marca 2024 r. przez osoby bliskie Hindenburgowi” – ​​podała LPP w czwartkowym oświadczeniu.

Stwierdził, że dochodzenie dotyczyło „rozpowszechniania informacji w Internecie, które przekazują lub mogą przekazywać fałszywe lub wprowadzające w błąd sygnały dotyczące rzeczywistego popytu, podaży lub ceny instrumentu finansowego”.

Podała, że ​​śledztwo zostało wszczęte przez Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej warszawskiej Policji i jest monitorowane przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie.

(Raport: Karol Badohal; redakcja: Barbara Lewis)

READ  Polska wścieka się na UE, bo zielony rachunek o wartości 282 miliardów funtów ma wywołać „konflikt” | Nauka | Wiadomości
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *