Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają wszystkie loty

Published

on

AKTUALIZACJA: Polskie Linie Lotnicze LOT ponownie uruchomią usługę na wybranych rejsach.

Sytuacja ta z pewnością szybko się rozwija i utrudnia liniom lotniczym opracowanie długoterminowych strategii radzenia sobie w nowej rzeczywistości. Kilka dni temu wciąż widzieliśmy linie lotnicze, które wahały się, czy zezwolić ludziom na zmianę i anulowanie biletów za darmo, a teraz widzimy Linie lotnicze są blisko łącznie tymczasowo.

Polskie Linie Lotnicze LOT zawieszają loty

Polska narodowa linia lotnicza LOT zapowiedziała, że ​​od 15 marca 2020 roku zawiesi wszystkie loty na okres 10 dni. Obejmuje to loty spółki zarówno z Polski, jak iz Węgier (ponieważ z Budapesztu odbywają się nawet loty długodystansowe).

Chociaż firma twierdzi, że anulowanie rezerwacji zajmuje tylko 10 dni, zauważyłem, że wszystkie walki LOT-u są „wyzerowane” (co oznacza, że ​​wszystkie zapasy zostały usunięte) do 29 marca 2020 r. To sugeruje mi, że mogliby zaplanować, że zajmie to co najmniej dwa tygodnie.

LOT dysponuje flotą prawie 100 samolotów, w tym 15 Boeingów 787, którymi operuje na trasach długodystansowych. Twoim największym celem lotów dalekodystansowych są Stany Zjednoczone i przypuszczalnie te loty i tak zostałyby odwołane nowy zakaz podróżowania do Europy przez Stany Zjednoczone.

Polska zasadniczo zamyka granice

Polityka ta jest reakcją na decyzję polskiego rządu o mniejszym lub większym zamknięciu swoich granic. Od niedzieli Polska zakazuje cudzoziemcom wjazdu do kraju i nakłada 14-dniową kwarantannę na obywateli wracających do domu.

Jak opisał sytuację premier Polski Mateusz Morawiecki:

„Państwo się nie poddaje (jego obywatele). W obecnej sytuacji nie możemy jednak pozwolić sobie na otwarcie granic dla obcokrajowców. „

Dzięki temu kraj nie będzie już miał międzynarodowych lotów przychodzących ani pociągów od niedzieli, z wyjątkiem kilku lotów czarterowych, które przywożą obywateli do domu. Polska zamyka również centra handlowe, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Konkluzja

To są naprawdę bezprecedensowe czasy. O ile mi wiadomo, LOT jako pierwsza globalna linia lotnicza ogłosiła, że ​​całkowicie zaprzestaje działalności (o tym jak wczoraj pisałem La Compagnie zaprzestaje działalnościale są znacznie mniejsze).

Wyobrażam sobie, że LOT może być pierwszą z wielu linii lotniczych, która zaprzestanie działalności …

READ  Kiedy dzwoni urząd skarbowy, bądź ostrożny. Nie wiadomo, do czego wykorzysta te informacje później
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *