Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pierwszy polski film Viaplay Original, Kos, będzie kręcony w Polsce

Published

on

PRODUKCJA / PROMOCJA Polska

poprzez

– Druga twórczość Pawła Maślony śledzi losy XVIII-wiecznego polskiego bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki i uchodzi za „historię przemocy”.

Reżyser Paweł Maślona na planie Kos (© Łukasz Bąk)

spojrzał ponownie Paweł Maslonapierwszy film, przebojowa wielopostaciowa czarna komedia atak paniki [+see also:
film review
trailer
interview: Pawel Maslona
film profile
]
może to wskazywać, że jego nadchodzący wysiłek, Kos, nie będzie klasycznym filmem biograficznym. Tytuł to Kos Tadeusz Kościuszko, polski bohater narodowy i przywódca powstania z 1794 r. przeciwko Imperium Rosyjskiemu i Królestwu Prus, które miało miejsce po II rozbiorze Polski. Rok później III rozbiór Polski na 123 lata wymazał kraj z mapy politycznej.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – informacja handlowa)

Przed walką o niepodległość Polski Kościuszko brał udział w amerykańskiej wojnie o niepodległość i został mianowany generałem brygady przez Kongres Kontynentalny w 1783 roku. Jednak jego kariera wojskowa nie jest głównym tematem kariery Maślony Kosktóry jest zapowiadany jako film zemsty, czarna komedia i dramat.

Kościuszki (Nie zostawiaj śladów [+see also:
film review
trailer
interview: Jan P Matuszyński
film profile
]
Jacek Braciak), w towarzystwie przyjaciela i byłego niewolnika Domingo (Bezpośrednio z Compton’s Jason Mitchell) przygotowuje się do wybuchu powstania przeciwko siłom zbrojnym Imperium Rosyjskiego. Dowodzi nim rosyjski oficer Dunin (Robert Wickiewicz), który chce zatrzymać kościuszkowskie powstanie, zanim jeszcze się zaczęło. Drugim głównym bohaterem filmu jest młody rolnik Ignac (Ciało Chrystusa [+see also:
film review
trailer
interview: Bartosz Bielenia
interview: Jan Komasa
film profile
]
’s Bartosz Bielenia), który musi udowodnić swoje szlachetne pochodzenie, aby zachować swoje ogromne dziedzictwo. Jak opowiada aktorka Bielenia Gazeta Wyborczawszystkie postacie oprócz Kościuszki i Domingo są fikcyjne. Film ma być „brutalną opowieścią”, wszechobecną plagą polskiej historii i teraźniejszości.

READ  Włochy, Brazylia, Szwecja i Polska są półfinalistami

W obsadzie znalazły się również Agnieszka Grochowska (Cholerny Bornholm [+see also:
trailer
film profile
]
), Łukasz Simlat (Głupiec [+see also:
trailer
film profile
]
) oraz Andrzej Seweryn (Seria Netflix królowa). Scenariusz został napisany przez Michał A. Zielińskioraz Piotr Sobociński Junior (Dzień ślubu [+see also:
film review
interview: Wojciech Smarzowski
film profile
]
) nagrywa film. Leszek Bodzak oraz Aneta Hickingbothamz Polski Film Aurum (Ostatnia rodzina [+see also:
film review
trailer
interview: Dawid Ogrodnik
film profile
]
, magnezja [+see also:
film review
trailer
interview: Maciej Bochniak
film profile
]
, Nie zostawiaj śladów) są producentami filmu wraz z niemiecką firmą Daniel Baur oraz K5 Międzynarodowy (Najzimniejsza gra [+see also:
film review
trailer
interview: Łukasz Kośmicki
film profile
]
), która zarządza również światowymi prawami do filmu. Kos to pierwsza polska autorska produkcja Viaplay Platforma. Lokalny dystrybutor jest Kino Świata krajowa premiera kinowa planowana jest na 2023 rok.

(Ciąg dalszy artykułu poniżej – informacja handlowa)

Czy podobało Ci się czytanie tego artykułu? Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywać więcej takich artykułów prosto na swoją skrzynkę odbiorczą.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.