Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polski rząd piłkarski zwrócił się do Niemiec o pozwolenie dwóm piłkarzom na powstrzymanie się od kwarantanny

Published

on

Polski premier wezwał kanclerz Angelę Merkel, aby zażądała zwolnienia dwóch piłkarzy narodowych z zasad kwarantanny po kwalifikacjach do Mistrzostw Świata przeciwko Anglii, kiedy wracają do Niemiec. Obaj gracze – Robert Lewandowski i Krzysztof Piątek – grają w niemieckich klubach Bundesligi, co mogłoby uniemożliwić im wyjazd na mecz do Wielkiej Brytanii, ponieważ oznaczałoby to, że gdyby to zrobili, przegapiliby mecze ze swoimi zespołami ze względu na ich zasady kwarantanny, aby wrócić. .

– Premier zwrócił się do kanclerza o równe i sprawiedliwe narzucenie reguł wszystkim reprezentacjom narodowym, a dzięki tej okazji mogą na tym skorzystać również gracze polskiej Bundesligi – powiedział PAP wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP nie odpowiedziało na prośbę Reutera o komentarz. Rzecznik rządu niemieckiego powiedział, że biuro Merkel nie komentuje prywatnych dyskusji.

Oficjalnie do władz regionalnych w Niemczech należy przyznanie zwolnień z kwarantanny, które nie są bezprecedensowe. Lewandowski gra dla Bayernu Monachium, a Piątek dla Herthy Berlin.

(Ta historia nie została zredagowana przez personel Devdiscourse i jest automatycznie generowana na podstawie syndykowanego kanału).

READ  Wojciech Szczęsny, Polska i wykonawca rzutów karnych Juventusu
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.