Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Nie poczyniono żadnych ostatecznych ustaleń; rozmowy o górnictwie będą kontynuowane – Sasin

Published

on

Nie poczyniono żadnych ostatecznych ustaleń;  rozmowy o górnictwie będą kontynuowane - Sasin

– Nie poczyniono żadnych ostatecznych ustaleń; rozmowy w sprawie górnictwa będą kontynuowane – powiedział we wtorek wicepremier, minister majątku państwowego Jacek Sasin po posiedzeniu zespołu, który ma opracować propozycje zmian w górnictwie.

Jacek Sasin przewodniczył obradom w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie. górnicze związki zawodowe.

– Mówimy przede wszystkim o tym, jak ten sektor ma dalej funkcjonować i jak ratować firmy energetyczne w tej bliższej perspektywie, o tym jest ta rozmowa – powiedział dziennikarzom po spotkaniu Sasin.

Na pytanie, czy podczas spotkania rozmawiano o zamykaniu kopalń, odpowiedział: – Nie rozmawialiśmy o takich działaniach.

Dodał jednak, że „pewnego dnia kopalnie zostaną zamknięte”.

– Rozmawialiśmy o przyszłości energetyki węglowej i górnictwa w perspektywie długoterminowej w kontekście polityki klimatycznej Unii Europejskiej i polityki energetycznej Polski, którą przygotowuje Ministerstwo Klimatu – powiedział Sasin.

Minister został zapytany, czy na spotkaniu są jakieś propozycje dla związkowców. – Rozmawialiśmy na różne tematy. Prowadzimy dialog. To nie tak, że skończyliśmy rozmawiać. Nie ma jeszcze ostatecznych ustaleń. Te rozmowy będą kontynuowane – powiedział Sasin.

Jak powiedział, z każdym kolejnym spotkaniem będziemy coraz bliżej wypracowania wspólnego stanowiska.

Dziennikarze pytali też, kiedy będzie możliwa decyzja o budowie elektrowni atomowej.

– Dziś też o tym rozmawialiśmy. To był temat dyskusji. Ostateczną decyzją w tym miejscu będzie przyjęcie polityki energetycznej Polski. Minister (Michał – PAP), minister klimatu, Kurtyka zgodził się też z obecnymi tu przedstawicielami strony społecznej, że skonsultuje z nimi ten projekt dokumentu – powiedział Sasin.

READ  Koronawirus. Fundusz Kultury. Jak obliczono odszkodowanie?
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *