Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ktoś w Polsce pogratulował Łukaszence zwycięstwa

Published

on

Ktoś w Polsce pogratulował Łukaszence zwycięstwa

Oficjalne białoruskie media głośno informują o gratulacjach, które Łukaszenko otrzymuje po oficjalnym wygraniu wyborów. Chodzi oczywiście o pokazanie, że świat akceptuje głosowanie, w przeciwieństwie do białoruskiej opozycji. Wśród światowych przywódców Łukaszence gratulacje złożył jedynie prezydent Rosji.

Jak informuje BelTA, z Polski dotarł jeden list gratulacyjny. Jej autorem jest Paweł Ziemiński, prezes małej partii Polska Patriotyczna. Partia antyeuropejska i antyamerykańska powstała po rozłamie w Samoobronie w 2007 roku. W kolejnych wyborach nie odniosła sukcesu, aw ostatnich latach jej działacze mieszali się z działaczami partii prorosyjskiej. Mateusz Piskorski.

„” Serdecznie gratulujemy zwycięstwa i reelekcji na Prezydenta Republiki Białorusi przez przytłaczającą większość Białorusinów, przy bardzo wysokiej frekwencji. W imieniu Patriotycznej Polski serdecznie gratulujemy. Dzieli ich, jak wiemy, ogromna liczba Polaków, którzy darzą Białorusią i jej braterską białoruską ludność serdecznym szacunkiem. Polityka i osobiste podejście prezydenta, który przywiązuje wagę do suwerenności państwa, prawa międzynarodowego i prawa narodów do samostanowienia oraz niezależnej polityki wewnętrznej i zagranicznej, a także własnej drogi rozwoju ku dobrobytowi społeczeństwa , od dawna szanowany przez Polaków ”- czytamy w liście Ziemińskiego.

Czytamy również: „Okazałeś odwagę i odpowiedzialność, sprzeciwiając się wykorzystaniu pandemii w globalnej manipulacji ludźmi i całymi narodami, sprzeciwiając się cynicznemu wykorzystaniu pandemii dla korzyści ekonomicznych i politycznych. Takie stanowisko należy podziwiać”.

(BW)

READ  Polska firma Menlo Electric otrzymuje 6 mln euro dofinansowania na ekspansję międzynarodową
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.