Connect with us

Zabawa

Polacy wzywali do zaufania młodzieży

Published

on

Polacy wzywali do zaufania młodzieży

Tomasz Sikora mówi, że polska męska drużyna biathlonowa na Pekin 2022 powinna skupić się na młodzieży. CHINY CODZIENNIE

WARSZAWA – polska gwiazda biathlonu Tomasz Sikora mówi, że męska drużyna jego kraju potrzebuje zastrzyku młodzieży, aby mieć realną szansę na gwiazdorstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

„Polscy biathloniści mogą walczyć o medal na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie 2022, ale nadszedł czas, aby męska drużyna skupiła się na młodzieży” – powiedział Sikora Xinhua w ekskluzywnym wywiadzie.

Sikora jest trzykrotnym medalistą Pucharu Świata, ale jego największym osiągnięciem było zdobycie srebra w masowym starcie na Igrzyskach Turyńskich 2006 – ostatni polski medal olimpijski w biathlonie.

„Skoczkowie narciarscy staną na czele naszej delegacji w Pekinie. Biathloniści również mogą walczyć o medale, ale muszą się dobrze przygotować. Trudno powiedzieć, dlaczego tak długo czekamy na kolejny medal olimpijski w biathlonie” – powiedział Sikora.

„Wydaje się, że w przypadku męskiej drużyny konieczna jest znaczna zmiana w centrum uwagi. Od lat mamy tych samych sportowców i nie robią żadnych postępów. Cieszymy się, gdy ktoś zdobywa punkty na mundialu, ale to nie wystarczy”.

„Czas zainwestować w młodych sportowców. Zrobiliśmy to w skokach narciarskich i biegowych, a teraz przynosi to owoce”.

47-latek przypomniał sobie, jak musiał pokonać chorobę przed startem masowym w Turynie, aby zdobyć srebro za Niemcem Michaelem Greisem.

„Pomyślałem, że może powinienem się wycofać z powodów zdrowotnych” – powiedział Sikora.

„Miałem problem z zatokami, codziennie odczuwałem ból, spałem trzy lub cztery godziny w nocy. Byłem bardzo zmęczony. Nie udało mi się też we wszystkich konkursach przed imprezą masową. A potem, o dziwo, zdobyłem srebro”.

Sikora dodał, że umiejętność adaptacji pod presją to ważna umiejętność olimpijczyków.

„Jedną z najważniejszych rzeczy, aby odnieść sukces na igrzyskach, jest doświadczenie” – powiedział. „Czasami trudno jest po prostu skupić się na zawodach, więc sportowiec musi znaleźć równowagę, aby być w najlepszej formie”.

„Zmieniłem taktykę na imprezę masową. Kiedyś chciałem być szybki podczas strzelania, ponieważ starałem się nie tracić sekund na rywali, ale wyniki nie były dobre. Potem postanowiłem skupić się na celności strzelania i to było dobry wybór.

„Ciężko jest znieść presję, kiedy wiesz, że masz duże szanse na medal olimpijski. Pamiętam, jak trzęsły mi się nogi w kluczowym momencie. Mogłem walczyć o złoto lub bronić koncentracji na drugiej pozycji.

„Wybrałem drugą opcję. Po przekroczeniu linii mety zacząłem płakać. To był najlepszy moment w mojej karierze”.

Xinhua

READ  Scooby Doo świętuje swój ulubiony miesiąc w magazynie ScoobtoberToy World
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *