ISSF Shooting World Cup 2021: Indyjska drużyna kobiet zdobywa złoto w zawodach z pistoletami pneumatycznymi na 10 metrów

Indyjska drużyna kobiet zdobyła złoty medal na ISSF Shooting World Cup 2021 na bieżącym turnieju w New Delhi w niedzielę i zdobyła złoty medal na zawodach drużynowych kobiet na 10 m Air Pistol.

Indyjska drużyna Manu Bhakera, Yashaswini Singh Deswal i Shri Nivetha Paramanantham stosunkowo łatwo pokonała swoich polskich przeciwników, zdobywając złoty medal.

Wcześniej tego dnia Aishwary Pratap Singh Tomar, Deepak Kumar i Pankaj Kumar z Indii wspólnie wywalczyli srebrny medal w zawodach wiatrówek drużynowych mężczyzn.

Indyjskie trio strzeliło w sumie 14 w rundzie o złoty medal i znalazło się za zwycięską drużyną Lucasa Kozeniesky’ego, Williama Shanera i Timothy’ego Sherry z USA.

Drużyna USA strzeliła 16. W zawodach wiatrówek kobiet indyjska drużyna Nisha Kanwar, Shriyanka Shadangi i Apurvi Chandela zajęła czwarte miejsce z 623,7 pkt., A Polska zdobyła brązowy medal z 624,1 pkt. Stany Zjednoczone zdobyły złoto w konkurencji wiatrówek kobiet z sumą 627,3, a srebro trafiło do Danii, aby strzelić 625,9.

Indyjska drużyna mężczyzn zakwalifikowała się na drugim miejscu w wyścigu o złoty medal po strzeleniu 623,4 za 625,1 Korei Południowej (621,2) z USA w drugiej serii kwalifikacyjnej, reprezentowanej przez Taeyun Nam, Byounggil Choo i Jae Seung Chung oraz Irańczyka Pourya Norouziyana, Hossein Bagheri i Amir Mohammad Nekounam (620,1) zagrali o brązowy medal, z byłym trzecim na podium po tym, jak Kenijczycy nie wystartowali.

Wcześniej, w pierwszych kwalifikacjach, indyjskie trio prowadziło w tabeli z wynikiem 1885,9 przed USA 1880,8, koreańskim 1880,3 i Iranem 1869,7 w Dr. Strzelnica Karni Singh. W turnieju bierze udział łącznie 294 strzelców z 53 krajów, w tym Korei, Singapuru, USA, Wielkiej Brytanii, Iranu, Ukrainy, Francji, Węgier, Włoch, Tajlandii i Turcji. Turniej rozpoczął się w piątek.