Connect with us

technologia

Ken Kutaragi z PlayStation „nigdy” nie uważał Nintendo za konkurenta

Published

on

Co mogło być … (Zdjęcie: Nintendo Life)

Zanim powstała PlayStation, Sony współpracowało z Nintendo nad napędem CD-ROM dla Super Famicom. Nintendo postanowiło to zrobić Wyciągnij wtyczkę z urządzeniaw ten sposób Sony weszło w sam biznes konsolowy, stając się bezpośrednim rywalem i potęgą w branży.

Mając to na uwadze, „Ojciec PlayStation” Ken Kutaragi odwiedził niedawno bar Katsuhiro Harada w Bandai Namco i poświęcił trochę czasu na przemyślenie relacji między PlayStation i PlayStation. inny Firmy – takie jak Nintendo – w tym czasie.

Kutaragi (który również zaprojektował układ dźwiękowy SNES) powiedział, że lubił pracować z zespołem Nintendo i uważa, że ​​ówczesne media, wraz z „perspektywami zewnętrznymi”, ignorowały te relacje. Wyjaśnia, jak idea „konfliktu” między Sony, Nintendo i Segą tylko przyczyniła się do rozwoju branży w dłuższej perspektywie. Oto pełne podsumowanie:

„Przed PlayStation pracowałem z Nintendo przy Super Famicom i bardzo lubiłem Uemurę-san i jego zespół. Często ich odwiedzałem i dobrze się z nimi dogadywałem. Ale z zewnątrz postrzegano nas jako walczących. w ogóle walczyć ”.

„Zadawano mi tylko takie pytania” – mówią [PlayStation’s] Konkurent Sega czy Nintendo? „pytali mnie, ale nigdy nie myśleliśmy, kto jest konkurentem, ponieważ wszyscy byliśmy kolegami z pracy. Jednak ludzie na zewnątrz nie myśleli, że … nie znają prawdy …Zrewitalizowałeś naszą branżę. “

Chociaż takie komentarze mogły nie być tak przekonujące w latach 90., Sony i Nintendo zajmują obecnie różne segmenty branży gier wideo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o przeszłości Nintendo i Sony, Sprawdź naszą funkcję na SNES PlayStation.

READ  Gearhead mówi, że PS5, Xbox Series X są „absolutnie nierealne”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *