Polska stosuje presję defensywną, świetna druga połowa pokonała Lakeview 61-48 | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie sztabowe / Neel Madhavan Ross Dedo z Polski trafia do kosza w meczu z Lakeview we wtorek wieczorem w drodze do wygranej 61-48 u siebie. Dedo zdobył 24 punkty.

POLSKA – Po tym, jak już dwukrotnie graliśmy jako przeciwnicy konferencji w tym sezonie, nie było niepewności między Polską a Lakeview.

Obie strony bardzo dobrze znały swoje mocne i słabe strony, a dwa poprzednie pojedynki decydowały łącznie zaledwie dziewięć punktów, oba niewielkie zwycięstwa dla Polski.

Kiedy we wtorek wieczorem obaj spotkali się po raz trzeci w pierwszej rundzie play-offów, wyglądało, przynajmniej na początku, jakby Lakeview domyśliło się, jaka jest Polska – wchodzi do przerwy z czteropunktową przewagą.

Ale Polacy nie zachowali spokoju, ponieważ wykorzystali dominującą trzecią kwartę, aby odzyskać prowadzenie i oddalić się, by wygrać 61:48 i awansować do finału tabeli sekcji.

„Wiedzieliśmy i głosiliśmy w praktyce, że jeśli chcemy wygrać, musimy zacząć od defensywnego końca parkietu”. powiedział główny trener Polski Eric Fender. „Wstaliśmy i wywarliśmy na nich presję z piłką, a oni w końcu zaczęli tracić kilka strzałów. W pierwszej połowie wykonali kilka ujęć, w których przykładaliśmy im dłonie do twarzy i mówiliśmy po prostu „dobrze”.

„Naprawdę myślę, że wywieranie na nich pewnego nacisku piłki na całym boisku trochę ich wyczerpało i dostaliśmy kilka przejściowych wiader z drugiej połowy, które pomogły nieco zwiększyć przewagę”.

Pierwsza kwarta była kliniką ofensywną dla obu drużyn.

Polak oddał swoje pierwsze pięć strzałów z ziemi i sześć z pierwszych siedmiu i chociaż Lakeview oddało tylko dwa z pierwszych pięciu, nadal prowadzili pod koniec kwarty dzięki 11 punktom Nate’a Foxa.

Po tym, jak Lakeview objęło czteropunktowe prowadzenie w przerwie, Polska eksplodowała, by otworzyć trzecią kwartę – z wynikiem 12:0, aby przejąć kontrolę.

READ  W Polsce spada odsetek prawicowych ekstremistów sprzeciwiających się pomocy Ukrainie

„Kiedy prowadzimy naszą ofensywę, możemy dostać to, czego chcemy, iw praktyce tak jest każdego dnia”. powiedział główny trener Lakeview, Mark Novotny. „Ci faceci są tu od czterech lat, a ja mam siedmiu seniorów, więc wiemy, co robić, a kiedy klikamy, widzieliście, co może się wydarzyć. W drugiej połowie byli z nami trochę fizycznie i kilka przeoczyliśmy. To dzieje się szybko, a potem po prostu tak się stało, kiedy brakowało nam, zaczęli to robić.

Czołowy strzelec Ross Dedo był w czołówce polskiego awansu, zdobywając w drugiej połowie 15 ze swoich najlepszych w grze 24 punktów.

Dedo powiedział, że Polska wahała się ofensywnie w pierwszej połowie, zwłaszcza w drugiej kwarcie, polegając na rzutach za trzy i skaczących w dal, zamiast wykorzystywać przewagę wielkości i wchodzić na linię oraz atakować kosz.

„Moja trójka trochę trafiła, ale to moja najlepsza umiejętność, aby dostać się do dołka i dobrze wykończyć”. powiedział Dedo.

W meczu obie drużyny zademonstrowały swoją skuteczność ofensywną, gdy Polska strzeliła z boiska 56,1 procent, a Lakeview 44,4 procent.

„(Lakeview) wykonuje dobrą robotę wykonując (swoje) przestępstwo — jest wiele ekranów, wiele poślizgów i rzeczy do przeczytania i reakcji”. powiedział Fender. „Czasami bardzo trudno jest dzieciom w dzisiejszych czasach nauczyć się czegoś takiego. To nie jest tak, że biegają set za setem i możesz przejść i powiedzieć, że tak – to pełny odczyt i reakcja. Chcieliśmy tylko, aby zrozumieli, że komunikacja jest kluczowa (w porównaniu).”

Zwycięstwo przenosi na 7 miejsce w Polsce przeciwko piątkowemu Streetsboro na 10 miejscu, który pokonał Salem 68-64 w dogrywce.

Sezon Lakeview dobiega końca, gdy kończą z ogólnym rekordem 8-15.

„Jestem dumny z moich chłopców – nigdy się nie poddali”. powiedział Novotny. „Zrobili wszystko, o co ich poprosiłem. Przychodzili ćwiczyć każdego dnia, ciężko pracowali, pojawiali się w każdym meczu i ciężko pracowali. Wiem, że to nie skończyło się tak, jak chcieliśmy, ale nadal jestem z niej dumny.

READ  Zgodnie z oczekiwaniami polski bank centralny utrzymuje stopy procentowe na stabilnym poziomie