Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska stoi przed papierkiem lakmusowym przeciwko nieustraszonej Arabii Saudyjskiej

Published

on

Prowadzona przez Roberta Lewandowskiego Polska i liderzy Grupy C, Arabia Saudyjska, znajdują się obecnie na przeciwległych krańcach spektrum, gdy obie drużyny przystąpią do sobotniego starcia w Pucharze Świata w odmiennych nastrojach, z całą presją na Polskę, po rozpoczęciu od rozczarowującego bezbramkowego remisu, podczas gdy Saudyjczycy zszokowali Argentynę.

Arabia Saudyjska zaszokowała świat wygraną 2: 1 z Argentyną we wtorek i po raz kolejny mogła odwrócić losy przeciwko polskiej stronie, która sfałszowała swoje linie przeciwko Meksykowi, ponieważ Robert Lewandowski, który nigdy nie strzelił gola na mistrzostwach świata, nie wykorzystał rzutu karnego.

Saudyjczycy, którzy są drugą najniższą drużyną w turnieju po Ghanie, będą oglądać drugą rundę 16 po tym, jak zostali wyeliminowani przez Szwecję w 1994 roku.

Dla Polski wygrana jest kluczowa dla nadziei na zajęcie miejsca w 1/8 finału po raz pierwszy od 1986 roku.

nacisk na

– Ten wynik nie pozbawia ani nas, ani Meksykanów szans na awans – powiedział po wtorkowym impasie trener reprezentacji Polski Czesław Michniewicz.

Jednak wydaje się, że niektórzy polscy gracze zrezygnowali już z ostatniego meczu grupowego z Argentyną, co jeszcze bardziej zwiększa presję na konieczność pokonania Saudyjczyków.

– Zdobędziemy zero punktów przed trzecim meczem, który na pewno będzie przegrany – powiedział w przeddzień meczu z Meksykiem bramkarz Wojciech Szczęsny.

Z kolei Saudyjczycy otrzymali ogromne wsparcie dzięki swojej pierwszej wygranej w Pucharze Świata, a niespodziewani liderzy grupy C podejdą do meczu z Polską pełni optymizmu.

Obie drużyny miały podobnie niewielkie posiadanie piłki i zaledwie dwa celne strzały w pierwszych meczach, ale to wystarczyło, by Arabia Saudyjska wywołała jedno z największych zamieszania w historii mistrzostw świata.

Polska, która sfrustrowała swoich fanów i Lewandowskiego postawą defensywną, musi być z przodu, inaczej może zostać wyeliminowana z turnieju.

READ  Polska "recenzuje" wyjazdy izraelskich studentów do obozów koncentracyjnych

Codzienny biuletyn Sabah

Bądź na bieżąco z tym, co dzieje się w Turcji, jej regionie i na świecie.

Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie. Rejestrując się, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania i Politykę prywatności. Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązuje Polityka prywatności i Warunki korzystania z usług Google.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.