Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Polska popiera sankcje wobec linii lotniczych przewożących migrantów na Białoruś

Published

on

WARSZAWA (Reuters) – Polska popiera nałożenie sankcji na linie lotnicze przewożące migrantów chcących wjechać na Białoruś do Unii Europejskiej – poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych w liście do swojego niemieckiego odpowiednika.

Ministrowie spraw zagranicznych Unii Europejskiej debatowali w poniedziałek na temat nowych sankcji gospodarczych wobec Białorusi, w tym linii lotniczych, aby powstrzymać, jak to nazywa Bruksela, celową politykę Mińska polegającą na lataniu tysięcy migrantów z Iraku, Iranu i Afryki i wysyłaniu ich przez granicę.

Białoruski prezydent Aleksander Łukaszenko zaprzecza temu i obwinia Zachód o nadchodzącą katastrofę humanitarną tej zimy po tym, jak migranci utknęli na granicy białorusko-polskiej.

„Polska popiera rozszerzenie sankcji przeciwko reżimowi Łukaszenki i nałożenie sankcji na linie lotnicze, które czerpią zyski z transportu nielegalnych migrantów na Białoruś” – napisał Mariusz Kamiński.

Minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer zaproponował we wtorek wysłanie straży granicznej do Polski, aby pomogła temu krajowi poradzić sobie z napływem migrantów z Białorusi, dodając, że Niemcy mogą również zaoferować wsparcie logistyczne.

Kamiński podziękował Seehoferowi za jego ofertę pomocy i powiedział, że polska policja i służby specjalne będą współpracować z Niemcami w celu identyfikacji i zwalczania siatek przemytu ludzi.

Sprawozdania Alana Charlisha i Anny Koper; Edytowanie przez Alison Williams

READ  EuroBasket: Izrael gra z Polską w poniedziałek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.