Connect with us

Gospodarka

Polska dostrzega duży potencjał współpracy w zakresie zielonej energii w azerbejdżańskim Karabachu – Ambasador

Published

on

Polska dostrzega duży potencjał współpracy w zakresie zielonej energii w azerbejdżańskim Karabachu – Ambasador

BAKU, Azerbejdżan, 20 września. Polska dostrzega duży potencjał we współpracy z Azerbejdżanem w dziedzinie zielonej energii na Terytoriach Wyzwolonych [from Armenian occupation]Ambasador RP w Azerbejdżanie Rafał Poborski powiedział Trendowi.

„Jeśli chodzi o współpracę w zakresie zielonej energii, to jeszcze nie współpracujemy w takim stopniu, w jakim byśmy chcieli. O ogromnym potencjale w tym zakresie rozmawiamy z Ministerstwem Gospodarki Azerbejdżanu. Polskie firmy są bardzo zainteresowane i mają wiele do zaoferowania Azerbejdżanowi w tej dziedzinie. Odnotowujemy również ogólny entuzjazm UE dla zacieśnienia współpracy energetycznej z Azerbejdżanem” – powiedział ambasador.

Zaznaczył też, że Polska przekazała już swój program GreenEvo (Akcelerator Zielonych Technologii) władzom Azerbejdżanu i czeka na jego akceptację.

Dobrą okazją do dyskusji na ten temat będzie również Polsko-Azerbejdżańska Międzyrządowa Komisja ds. Współpracy Gospodarczej, która ma się odbyć w dniach 20-21 października.

„Mamy również nadzieję na zorganizowanie później forum biznesowego, aby omówić przyszłe możliwości biznesowe i podpisać obiecujące kontrakty w różnych sektorach gospodarki” – powiedział Poborski.

Śledź autora na Twitterze: @mariiiiakhm

READ  Wyjście bieguna? Spór Unii Europejskiej z jej nieliberalnym Wschodem osiąga punkt wrzenia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *