Connect with us

Zabawa

Wild Bunch International publikuje oferty dotyczące zwycięzcy konkursu „Saint Omer” z Wenecji – termin

Published

on

Wild Bunch International publikuje oferty dotyczące zwycięzcy konkursu „Saint Omer” z Wenecji – termin

EKSKLUZYWNY: Breakoutowy film fabularny francuskiej reżyserki Alice Diop Święty Omer zapewnił dystrybucję na wielu terytoriach dla paryskiej firmy Wild Bunch International (WBI) po zdobyciu nagrody Wielkiego Jury Srebrnego Lwa w Wenecji.

W Europie Zachodniej film sprzedawano do Wielkiej Brytanii (Picturehouse), Włoch (Minerva Pictures), Hiszpanii (Surtsey Films), Grecji (One From The Heart), Beneluksu (Cherry Pickers Film Distribution), Szwajcarii (Cineworx) i Pan- Skandynawia (Rozrywka Edge).

W Europie Wschodniej tytuł został nabyty dla Jugosławii (MCF), Czech (Film Europe), Litwy (Kino Pavazaris) i Polski (Nowy Horyzont).

Na całym świecie został zakupiony dla Kanady (Films We Love), Australii i Nowej Zelandii (Palace Films), Japonii (Transformer), Tajwanu (Hooray Films), Izraela (Lev Cinemas) i Bliskiego Wschodu (Teleview). .

Les Films du Losange wykupiło w przedsprzedaży prawa dla Francji i przygotowuje się do premiery kinowej w listopadzie.

Ogłoszenie o sprzedaży międzynarodowej pojawia się na fali wiadomości z zeszłego tygodnia Święty Omer została przejęta przez butikową markę Neon Super w ramach umowy z USA, w której pośredniczyły CAA Media Finance i WBI.

Film fabularny, który również zdobył Lwa Luigiego De Laurentiisa za najlepszy debiut fabularny w Wenecji, jest jednym z pięciu tytułów ubiegających się o nominację do Oscara we Francji w tym roku. Wybory mają się odbyć w piątek (23 listopada).

Luźno zainspirowany prawdziwym procesem o dzieciobójstwo w 2013 roku, dramat śledzi odnoszącą sukcesy ciężarną pisarkę i wykładowczyni Ramę (Kayije Kagame), która bierze udział w procesie Laurence Coly (Guslagie Malanga), młodej senegalskiej kobiecie oskarżonej o zabicie jej 15-miesięcznej śmierci. stary zabił dziecko. stara córka, porzucając ją na plaży w północnej Francji.

Chociaż Laurence przyznaje się do zabicia dziecka, nie jest w stanie lub nie chce zapewnić motywacji, twierdząc, że był to rodzaj czarów poza jej kontrolą. Plan Ramy, aby napisać inspirowaną Medeą książkę o Laurence, zostaje wytrącony z równowagi, gdy jest przytłoczona sprawą, oczekując wspomnień swojej matki-imigrantki, a także własnego zbliżającego się macierzyństwa.

READ  „Bawaal”: Varun Dhawan wspomina wizytę w obozie koncentracyjnym Auschwitz podczas strzelaniny; mówi: „Nie mogłem znieść widoku dziecięcych butów i innych rzeczy” – Exclusive | Wiadomości filmowe w języku hindi

Dramat jest pierwszym pełnometrażowym filmem Diopa, ale filmowiec już osiągnął festiwalowy sukces dzięki dokumentowi rozum (My)który otrzymał nagrodę Encounters na Berlinale w 2021 roku.

Święty Omer reżyserują Toufik Ayadi i Christophe Barral z paryskiego Srab Films, który wcześniej wyreżyserował nominowany do Oscara francuski film fabularny Ladj Ly Les Miserables.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *