Connect with us

Gospodarka

Polscy protestujący obwiniają Żydów o pandemię COVID

Published

on

Kilku uczestników wiecu w Głogowie w Polsce powiedziało, że Żydzi są winni pandemii COVID-19 i zgodzili się, że Żydzi „rządzą światem”.

Około 100 osób przeszło ulicami miasta w zachodniej Polsce, protestując przeciwko szczepieniom i „higienicznej separacji” czy restrykcjom dla osób nieszczepionych.

„Wiemy, kto stoi za tym całym „planem” – powiedział jeden z liderów marszu, sugerując, że uważa, iż pandemia była fałszywa i część „planu” osłabienia polskiej gospodarki.

Zdobądź Daily News Daily Edition przez e-mail i nie przegap żadnego z najważniejszych artykułów Zarejestruj się za darmo

„Czy wiesz, kto nienawidzi Polaków? Wiemy, kto nienawidzi [us],” on dodał.

„Żydzi”, odpowiedział inny maszerujący.

Inny powiedział, że Żydzi będą „ubiegać się o nasze domy”, odnosząc się do debaty o zwrocie mienia z Holokaustu, którym jest prawicowy rząd Polski spróbuj ograniczyć.

Odkąd ta debata szalała w Parlamencie i zwrócił uwagę amerykańskich prawodawców, polscy nacjonaliści wyszli na ulice. Wcześniej w tym miesiącu członkowie Wszechpolskiej Grupy Młodzieży Gruz pozostawiony przed ambasadą Izraela w Warszawie.

Inne przerwał nabożeństwo żałobne w intencji ofiar pogromu z czasów Holokaustu w zeszłym tygodniu jako symbol innej napiętej debaty w tym kraju na temat tego, czy naziści czy Polacy powinni być odpowiedzialni za okrucieństwa II wojny światowej.

Polsko-żydowski profesor Michał Bilewicz, wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim, potępił niedzielnych demonstrantów jako antysemitów na Twitterze. „Żyjemy w czasach, kiedy tacy ludzie nawet się nie przebierają” – napisał.

Filmy z marszu pojawiły się w mediach społecznościowych. Pokazali, że policja nie zareagowała na antysemickie hasło, ale podjęła działania, gdy niektórzy z uczestników zaczęli kopać radiowóz. W rezultacie aresztowano trzech mężczyzn. Dwóch z nich było pod wpływem alkoholu.

Zapisy policyjne z marszu trafiają do prokuratury, która decyduje o wszczęciu śledztwa wstępnego.

W zeszłym tygodniu prawicowa nacjonalistyczna partia Konfederacja, która ma 11 mandatów w polskiej izbie niższej, opublikowała na swoich oficjalnych platformach społecznościowych wideo autorstwa polskiej modelki Samuely Górskiej, mówiącej, że nie wierzy, iż Żydzi należą do Polski.

READ  [Aktualizacja2] Podział na plusy. Klienci sieci nie mogą nawiązywać połączeń ani wysyłać wiadomości SMS

„Nie chcę też judaizmu, nie chcę LGBT, nie chcę wielu rzeczy, które obecnie są tutaj” – mówi powiedział. „Tylko Konfederacja” […] zapewnia normalność ”.

Polskie marki modowe zerwały wtedy więzi z Górską i usunęły swoje zdjęcia ze swoich profili w mediach społecznościowych.

Odpowiednio Badania z 2018 roku85% polskich Żydów uważa, że ​​antysemityzm jest ważną kwestią w Polsce.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *