Connect with us

Zabawa

Shoji Brothers podkreślają historię rodzinnego ośrodka detencyjnego | rozrywka

Published

on

TOKIO (dpa) – Siatkówka zawsze była sprawą rodzinną dla amerykańskich gwiazd Kawiki i Erika Shoji.

Synowie legendarnego trenera kobiet z University of Hawaii, Dave’a Shoji, zbudowali imponującą karierę w Stanford iw Stanach Zjednoczonych, kiedy w sobotę wieczorem rozpoczęli swoje drugie igrzyska olimpijskie przeciwko Francji.

Granie w ich rodzinnym domu, Japonii, dało braciom Shoji szansę wyróżnienia innych członków ich rodziny, zwłaszcza ich zmarłych dziadków, którzy poznali się i pobrali w obozie dla internowanych przed swoim dziadkiem podczas II wojny światowej.

„To wiele dla nas znaczy” – powiedział Erik Shoji. „Opowiadanie tej historii jest dla nas i naszych rodzin powodem do dumy. Większość ludzi nie zna historii 442, a nawet japońskiego internowania. Myślę, że fajnie będzie rzucić trochę światła na ciemność ”.

Historia Kobe i Chizuko Shoji to jeden z najbardziej niepokojących momentów w historii USA. Dorastali około 15 mil od siebie w południowej Kalifornii, ale spotkali się tylko w ciemniejszych okolicznościach po rozpoczęciu II wojny światowej.

Krótko po zbombardowaniu Pearl Harbor 7 grudnia 1941 r. prezydent Franklin D. Roosevelt podpisał dekret 9066, który umieścił w obozach internowania ponad 100 000 mieszkańców zachodniego wybrzeża pochodzenia japońskiego. Chociaż większość stanowili obywatele amerykańscy, zostali oni uwięzieni zasadniczo z powodu błędnego strachu przed przyjściem na stronę Japończyków podczas II wojny światowej.

Minęły dziesięciolecia, zanim rząd USA przeprosił za czyny, kiedy prezydent Ronald Reagan podpisał w 1988 r. ustawę o odszkodowaniach dla osób, które przeżyły obóz, a prezydent Bill Clinton przeprosił ich za „uprzedzenia rasowe, histerię wojenną i brak przywództwa politycznego”.

Kobe i Shizuko Shoji spotkali się w jednym z tych obozów w Poston w Arizonie.

„Pamiętam zabawną historię, którą moja babcia opowiadała nam o chłopcach, którzy wychodzą i grają w piłkę nożną i baseball, a dziewczyny siedzą tam i patrzą” – powiedział Erik Shoji. „Moja babcia powiedziała nam, że będzie oglądać mojego dziadka grającego i wiedziała, że ​​się w nim podkochuje i chce go poznać”.

READ  Co wydarzyło się podczas podróży Papieża do Grecji

Poznali się i pobrali, zanim Kobe walczył jako część 442. pułku piechoty podczas II wojny światowej.

Jednostka składała się prawie wyłącznie z drugiej generacji żołnierzy amerykańskich pochodzenia japońskiego, którzy walczyli w Europie podczas II wojny światowej.

Podczas gdy wielu żołnierzy, takich jak Kobe Shoji, przebywało w obozach internowania lub miało tam członków rodziny, byli jednak gotowi do walki o swój kraj i stali się jedną z najbardziej odznaczonych jednostek w wojnie o Stany Zjednoczone.

Kawika Shoji pamięta, jak jako młody chłopiec widział Purpurowe Serce i Brązową Gwiazdę swojego dziadka i dowiedział się o swoim czasie na wojnie.

„To naprawdę niesamowita, fascynująca, nieopowiedziana historia o lojalności i bohaterach” – powiedziała Kawika Shoji. „Pamiętam tylko, jak po prostu powiedział mi, że chce pokazać swoją lojalność naszemu krajowi i dlatego zgłosił się do wojny. I moja dobroć słyszeć tę historię w młodym wieku i po prostu zobaczyć i zrozumieć jego bezinteresowność i wytrwałość w tym czasie było bardzo inspirujące. Wiele mówi o jego postaci i innych ludziach, z którymi szedł na wojnę.”

Bracia Shoji reprezentowali swój kraj poprzez sport, a nie służbę wojskową, pomagając USA zdobyć brązowy medal w Rio de Janeiro w 2016 roku i wrócić na drugą olimpiadę w Japonii.

Jest to również motywowane więzami rodzinnymi, nawet jeśli nie znają jeszcze żadnych członków rodziny w kraju.

Jej dziadkowie byli wielkimi fanami sportu za życia i chodzili na tyle meczów Kawiki i Erika, ile tylko mogli. Inspirują do dziś.

„Myślę, że byliby po prostu uradowani wiedząc, że jedziemy na nasze drugie igrzyska olimpijskie” – powiedział Erik Shoji. „Niestety nie mogą oglądać, ale wiemy, że w pewien sposób to oglądają. Wiem, że byliby z nas tacy dumni. Chętnie opowiadamy ich historię i informujemy, skąd pochodzi nasza rodzina.”

READ  Nowe zdjęcie Johnny'ego Deppa jako Ludwika XV. ujawniony w Maïwenn's Jeanne du Barry, podczas gdy Wild Bunch International publikuje oferty w kluczowych terytoriach - AFM

Amerykanie otworzyli mecz w puli B w sobotni wieczór, wyprzedzając Francję w trzech seriach z rzędu, a Erik Shoji błyszczał jako zamiatacz kopiący piłki, aby pomóc swoim kolegom z drużyny w ataku.

Mecz dnia poprzedził, gdy medalowi faworyci przegrali w pięciu setach z Iranem. Irańczycy zadebiutowali na olimpiadzie w 2016 roku, kiedy doszli do ćwierćfinału, a teraz mają duże zwycięstwo na rozpoczęcie tegorocznego turnieju po rozegraniu ostatniego seta 23-21.

We wcześniejszych sobotnich meczach obrońcy tytułu Włosi pokonali również Kanadę w pięciu setach, rządzący złoci medaliści Brazylia pokonali Tunezję, gospodarze Japonię pokonali Wenezuelę, a Rosjanie pokonali Argentynę 3:1.


Więcej Olimpiady AP: https://apnews.com/hub/2020-tokyo-olympics oraz https://twitter.com/AP_Sports

Prawa autorskie 2021 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przerabiany ani rozpowszechniany w jakikolwiek sposób bez pozwolenia.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.