Koszykówka 3×3 Serbia prowadzi Polskę do perfekcji w męskiej dywizji

TOKIO, 25 lipca (Reuters) – Czołowa rozstawiona Serbia utrzymała się doskonale w olimpijskim turnieju koszykówki mężczyzn 3×3 w Tokio w niedzielę po pokonaniu Polski od tyłu i wygraniu trzeciego meczu z rzędu.

Drużyna Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, rozstawiona na drugim miejscu, była zdenerwowana o 21:16 z Belgią, teraz 2:1, po tym, jak w sobotę pokonała silną drużynę Łotwy.

– Są tylko trzy mecze, więc cztery kolejne w ciągu następnych trzech dni. Więc pozostaliśmy skoncentrowani – powiedział Serb Dejan Majstorovic, który zdobył cztery punkty w niedzielnym wygranym 15:12 z Polską. „Każdy może pokonać każdego”.

W porannych meczach Japonki poprawiły się do 2-1 podczas pandemii COVID-19, wygrywając 19:10 z bez zwycięstwa Mongolią.

Prezydent Francji Emmanuel Macron i pierwsza dama USA Jill Biden wzięli udział w sobotnim meczu swoich rodaków, kiedy koszykówka 3×3 zaznaczyła się Debiut olimpijski.

Włochy pokonały Rumunię 22:14, a Raelin D’Alie imponującą piątką na pięć z dwupunktowej linii. Włosi są teraz 2-1, a Rumuni 0-3.

Rosjanie i Amerykanie, którzy zagrają później w niedzielę, zajmują pierwsze miejsce w tabeli po wygranych dwóch pierwszych meczach.

Dzięki olimpijskiemu debiutowi 3×3 chce wzmocnić swój globalny profil jako szybszej, bardziej kompaktowej alternatywy dla koszykówki. Mecz jest rozgrywany na połowie kortu, a drużyna wygrywa, jeśli zdobędzie 21 punktów lub będzie mieć najwięcej obręczy na koniec 10-minutowego zegara czasu gry. Normalny kosz jest wart jeden punkt, a kosz poza zewnętrznym łukiem jest wart dwa punkty.

DJ-e ​​grają muzykę hip-hopową podczas zawodów 3×3, aby oddać sprawiedliwość miejskim korzeniom tego sportu.