Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Podróże lotnicze w Polsce wracają do normy, ale wciąż poniżej liczby sprzed pandemii

Published

on

Podróże lotnicze w Polsce wracają do normy, ale wciąż poniżej liczby sprzed pandemii

Wzrósł ruch lotniczy w Polsce; Jednak liczby są nadal poniżej poziomu sprzed pandemii, wynika z danych opublikowanych przez polski Urząd Kontroli Ruchu Lotniczego (PAZP).

Według PAZP liczba operacji lotniczych na wszystkich lotniskach w Polsce wzrosła w grudniu 2021 r. o 150 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Jednak w porównaniu z operacjami lotniczymi zarejestrowanymi w 2019 r. liczby wciąż spadają o 213 proc. SchengenVisaInfo.com raporty.

Z danych PAZP wynika, że ​​w grudniu 2021 roku największy port lotniczy w Warszawie odnotował 125-procentowy wzrost ruchu lotniczego w stosunku do roku poprzedniego, ale 30-procentowy spadek w porównaniu do danych z tego samego okresu w 2019 roku.

Na Lotnisku Chopina w 2021 r. zanotowano 7 473 734 pasażerów, a ruch cargo również odnotował znaczny wzrost.

Na podstawie danych dostarczonych przez Lotnisko Chopina, lotnisku udało się przekroczyć milion pasażerów trzy razy w ciągu miesiąca.

„Całkowita liczba pasażerów była o 36 proc. wyższa niż w 2020 r. io 2 proc. wyższa niż prognozowano” według komunikatu prasowego opublikowanego przez lotnisko.

Dane zeszłoroczne stanowią 40 procent całkowitej liczby zarejestrowanych podróżnych w 2019 roku, co stawia lotnisko Chopina w Polsce przed lotniskami w innych krajach europejskich, takich jak Praga, Budapeszt, Wiedeń, Kopenhaga, Berlin i Helsinki.

W grudniu ubiegłego roku lotnisko odwiedziło 741 000 podróżnych, co stanowi wzrost o ponad 230 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Ponadto w 2012 r. poprawił się również ruch towarowy1, pomimo trwającego kryzysu COVID-19.

„Było to częściowo spowodowane zwiększoną liczbą transportowanych materiałów medycznych i szczepionek, a także wzrostem sprzedaży internetowej” jest raport.

Jednocześnie z danych Górnośląskiej Grupy Lotniczej (GTL SA) wynika, że ​​ruch pasażerski w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Wojciecha Korfantego w Katowicach również znacząco wzrósł.

Dane z zeszłego roku oznaczają 48 procent poziomu sprzed pandemii w 2019 r., w którym w tym roku na lotnisko w Katowicach przyleciało łącznie 4 843 889 pasażerów i vice versa.

READ  Polska planuje obniżkę stóp procentowych we wrześniu pomimo dwucyfrowej inflacji | Pstryknąć

Jak podaje Katowice Airport, w ubiegłym roku największą popularnością cieszyły się następujące trasy:

  • Dortmund (143,1 tys. pasażerów)
  • Londyn-Luton (67,4 tys.)
  • Londyn Stansted (43,9 tys.)
  • Warszawa (38,1 tys.)
  • Kolonia-Bonn (37,5 tys.).

Jednocześnie najpopularniejsze kierunki lotów regularnych to pięć krajów: Niemcy (200 tys. pasażerów), Wielka Brytania (171,7 tys.), Włochy (109 tys.), Grecja (84,2 tys.) i Ukraina (63,1 tys.).

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *