Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Zarzuty o korupcję krążą wokół polskiej partii opozycyjnej – POLITICO

Published

on

Zarzuty o korupcję krążą wokół polskiej partii opozycyjnej – POLITICO

Ziobro nie miał łatwego dostępu do mediów i pieniędzy politycznych, kontrolowanych przez lidera PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ministerstwo Sprawiedliwości dysponowało jednak specjalnym funduszem, z którego co roku przekazywano ofiarom przestępstw setki milionów złotych.

W zeszłym tygodniu były dyrektor funduszu Tomasz Mraz zorganizował konferencję prasową, na której stwierdził, że fundusz rozdziela pieniądze w oparciu o sfałszowane konkursy, nad którymi osobiście nadzorował Ziobro.

Według Mraza „Większość konkursów prowadzonych przez Fundusz Sprawiedliwości została przeprowadzona «niewłaściwie», a głównym decydentem był Ziobro”.

Informator dodał, że „politycy suwerennej Polski… nałożyli ograniczenia na środki z Funduszu Sprawiedliwości, które mogą wydawać na cele polityczne”.

Powiedział też, że na przestrzeni dwóch lat nagrał ponad 50 godzin rozmów z funkcjonariuszami, choć nie z Ziobrą.

Suwerenna Polska wydał komunikat prasowy Potępił Mraza, nazywając jego wypowiedź „zbiorem bzdur i manipulacji służących brutalnemu atakowi na polityków suwerennej Polski” i dodał: „Nie doszło do nieprawidłowości w wydatkowaniu środków publicznych. A Fundusz Sprawiedliwości udzielił Polakom kilkunastokrotnie większej pomocy niż za rządów Tuska”.

READ  W analizie rosyjskich ataków hakerskich na Ukrainę i Polskę wykryto nowe szkodliwe oprogramowanie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *