Connect with us

Gospodarka

Unia Europejska pozywa Chiny za przymus gospodarczy Litwy

Published

on

Rzecznik chińskiej polityki zagranicznej Zhao Lijian, jeden z tak zwanych „wojowników wilków”, powiedział, że Litwa powinna „poprawić swój błąd”.

Ładowanie

„Radzimy również UE, aby odróżniła dobro od zła, zachowała czujność wobec prób przejęcia przez Litwę stosunków chińsko-unijnych i przekonała Litwę, podobnie jak inne państwa członkowskie UE, do przestrzegania zobowiązań politycznych podjętych w związku z nawiązaniem stosunków dyplomatycznych z Chinami” – powiedział Zhao. powiedział.

„Wzywamy Litwę do natychmiastowego naprawienia swojego błędu” – powiedział.

Były przywódca Partii Konserwatywnej Iain Duncan Smith, współprzewodniczący Sojuszu Międzyparlamentarnego ds. Chin, utworzonego po nałożeniu przez Chiny sankcji handlowych na Australię, powiedział, że działania UE są mile widziane, chociaż mogły nastąpić wcześniej.

„Czas, aby ktoś zmierzył się z zastraszaniem w Chinach” – powiedział Sydney Morning Herold & Wiek.

„Szkoda, że ​​nie stało się to wcześniej. Kiedy Chiny nałożyły 240-procentowe cła na australijskie wino, było to ewidentne naruszenie zasad WTO, ale nic nie zostało zrobione.

Ambasada Litwy w Pekinie. UE złożyła pozew przeciwko Chinom do Światowej Konfederacji Handlu za dyskryminujące praktyki wobec Litwy.Kredyt:AP

„Mam nadzieję, że sygnalizuje to fundamentalną zmianę w sposobie, w jaki kraje demokratyczne podchodzą do Chin i odmawiają przestrzegania zasad, i mam nadzieję, że WTO postąpi słusznie i nałoży odpowiednie kary” – powiedział.

Duncan Smith, wraz z litewską współprzewodniczącą IPAC Dovilė Šakalienė, był jednym z wielu brytyjskich i eurodeputowanych usankcjonowanych przez Chiny w związku z sankcjami nałożonymi przez Zachód w związku z łamaniem praw człowieka wobec Ujgurów w Sinciangu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.