Connect with us

Zabawa

Książka o Holokauście zakazana w okręgu szkolnym Tennessee | naród

Published

on

ATENY, Tenis. (AP) — Okręg szkolny w Tennessee zagłosował za zakazem nagrodzonej nagrodą Pulitzera powieści graficznej o Holokauście z powodu „niewłaściwego języka” i ilustracji nagiej kobiety, zgodnie z protokołem z posiedzenia zarządu.

Rada Szkolna Hrabstwa McMinn zdecydowała 10 stycznia o usunięciu „Mausa” ze swojego programu nauczania, podały media.

Art Spiegelman otrzymał Nagrodę Pulitzera w 1992 roku za pracę, która opowiada historię jego żydowskich rodziców żyjących w latach 40. w Polsce i przedstawia go przeprowadzającego wywiad z ojcem na temat jego doświadczeń jako ocalałego z Holokaustu.

W wywiadzie Spiegelman powiedział CNBC, że był „zdumiony” decyzją rady szkolnej i nazwał akcję „orwellowską”.

„To zostawia mnie z otwartą szczęką, jak „Co?” – powiedział.

Protokoły z zebrania rady szkolnej wskazują na zastrzeżenia co do niektórych użytych języków i początkowo dyrektor szkół Lee Parkison zasugerował zredagowanie go „aby pozbyć się ośmiu przekleństw i zdjęcia kobiety, której sprzeciwiono się”.

Ludzie też czytają…

Naga kobieta jest narysowana jako mysz. W powieści graficznej rysuje się Żydów jako myszy, a nazistów jako koty.

„Pokazuje ludzi wiszących, pokazuje, jak zabijają dzieci, dlaczego system edukacyjny promuje tego rodzaju rzeczy? To nie jest ani mądre, ani zdrowe” – powiedział członek rady szkolnej Tony Allman o książce, która była częścią szkolnego programu nauczania języka angielskiego w okręgu.

Opiekun naukowy Julie Goodin, była nauczycielka historii, powiedziała, że ​​uważa, że ​​powieść graficzna to dobry sposób na przedstawienie przerażającego wydarzenia.

„To trudne dla tego pokolenia, te dzieci nawet nie znają 11 września, nawet się nie urodziły” – powiedział Goodin. „Czy słowa są nie do przyjęcia? Tak, nie ma nikogo, kto myśli, że tak nie jest. Ale usunięcie pierwszej części nie zmienia znaczenia tego, co próbuje przedstawić”.

READ  Rzeczy, które musisz wiedzieć!

Randi Weingarten, prezes Amerykańskiej Federacji Nauczycieli, który nie odgrywa żadnej roli w hrabstwie McMinn, odnotował czas pojawienia się wiadomości na Twitterze. Weingarten, który jest Żydem, zwrócił uwagę, że czwartek jest Międzynarodowym Dniem Pamięci o Holokauście.

„Tak, niewygodnie jest mówić o ludobójstwie, ale to nasza historia i edukacja na ten temat pomaga nam nie powtarzać tego horroru” – powiedział Weingarten.

Rada podkreśliła w protokole, że nie sprzeciwiała się nauczaniu o Holokauście, ale niektórzy obawiali się, że praca nie jest odpowiednia do wieku.

Chociaż dyskutowali nad redagowaniem części książki, doprowadziło to do obaw o prawa autorskie, a członkowie zarządu ostatecznie postanowili poszukać alternatywnej książki na ten temat.

Prawa autorskie 2022 The Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, rozpowszechniany, przerabiany ani redystrybuowany bez zezwolenia.

Sobota, 29 stycznia 2022 r.

Sobota, 29 stycznia 2022 r.

piątek, 28 stycznia 2022 r.

GMT-0600

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.