Connect with us

Świat

Chiński Xi mówi, że ambicje niskoemisyjne nie mogą kolidować z „normalnym życiem”

Published

on

chiński Prezydent Xi Jinping powiedział w tym tygodniu, że wysiłki na rzecz obniżenia emisji dwutlenku węgla nie powinny kolidować z „normalnym życiem”.

Xi powiedział w poniedziałek przywódcom partii komunistycznych, że „redukcja emisji nie polega na zmniejszeniu produktywności i wcale nie chodzi o brak emisji”. według The Guardian.

Na tym zdjęciu opublikowanym przez agencję informacyjną Xinhua, chiński prezydent Xi Jinping macha, gdy jest świadkiem przełomowej ceremonii dwustronnego projektu współpracy w dziedzinie energii jądrowej (Agencja prasowa Xinhua)

FAUCI, FEDS PRÓBOWALI ZATRZYMAĆ TEORIĘ POCHODZENIA WYCIEKU LABORATORIÓW COVID – OCHRONA CHIŃSKICH INTERESÓW W ŻYCIU AMERYKAŃSKICH

„Musimy trzymać się ogólnego planowania i zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, bezpieczeństwo przemysłowego łańcucha dostaw i bezpieczeństwo żywnościowe przy jednoczesnej redukcji emisji dwutlenku węgla” – powiedział Xi, dodając, że cele niskoemisyjne nie będą realizowane kosztem bezpieczeństwa żywnościowego lub „ normalne życie” zwykłych ludzi.

Chiny, największe na świecie źródło emisji dwutlenku węgla, powiedziały na początku tego miesiąca, że ​​„są gotowe do współpracy” z innymi krajami w zakresie zmian klimatycznych, ale nie ogłosiły żadnych nowych inicjatyw i nie zaoferowały żadnych zasobów. Xi powiedział, że to kraje rozwinięte muszą zapewnić pieniądze i technologię.

Prezydent Chin Xi Jinping bije brawo podczas sesji otwierającej Chiński Narodowy Kongres Ludowy (NPC) w Wielkiej Sali Ludowej w Pekinie, piątek, 22 maja 2020 r. (Huang Jingwen/Xinhua przez AP)

TOM COTTON: NASI PRZECIWNICY WIDZĄ WUJKA SAM Z ZNAKIEM „KOP MNIE” NA PLECACH

Chiny mają zastawione dążenie do emisji „neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla” podczas nadchodzących Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w lutym, co obejmuje zasilanie różnych obiektów energią odnawialną.

READ  Bahrajn po raz pierwszy obchodzi Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Ale krytycy twierdzą, że Chiny, które dominują w innych krajach pod względem emisji, po prostu angażują się w „sztuczkę”, jak to ujął James Taylor, prezes Heartland Institute.

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022

Ludzie przechodzą obok dekoracji ulicznej na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 w Narodowym Centrum Sportów Olimpijskich 24 listopada 2021 r. w Pekinie w Chinach. (Chen Xiaogen/VCG przez Getty Images / Getty Images)

UZYSKAJ FOX BUSINESS W DRODZE, KLIKAJĄC TUTAJ

„Chiny, które twierdzą, że wyprodukują igrzyska o zerowej emisji dwutlenku węgla, jedynie podkreślają sztuczkę „roszczenia o zerowej emisji dwutlenku węgla” – powiedział Taylor dla FOX Business.

Chiny wraz z Rosją były rażąco nieobecny z listopadowego szczytu klimatycznego COP26, który spotkał się z krytyką prezydenta Bidena.

„Rozczarowanie dotyczy faktu, że Rosja, obejmująca nie tylko Rosję, ale także Chiny, w zasadzie nie pojawiła się pod względem jakichkolwiek zobowiązań dotyczących radzenia sobie ze zmianami klimatu” – powiedział Biden dziennikarzom. „I jest powód, dla którego ludzie powinni być tym rozczarowani. Ja sam to rozczarowałem”.

Samuel Dorman z Fox News przyczynił się do powstania tego raportu

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.