Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Pierwszy polski Fitwel dla Shell Energy w Krakowie

Published

on

Shell Energy jako pierwsza firma w Polsce otrzymała certyfikat zdrowotny Fitwel na wynajętą ​​powierzchnię biurową w budynku High5ive w Krakowie.

Rozwiązania w zakresie zdrowia i odnowy biologicznej wprowadzone przez Shell Energy i wykonawcę/właściciela budynku, firmę Skanska, obejmują powierzchnie wspólne, dostępność budynku, środowisko wewnętrzne oraz udogodnienia dla użytkowników. Najemca do czyszczenia powierzchni używa wyłącznie przyjaznych dla środowiska, certyfikowanych i hipoalergicznych produktów oraz co roku sprawdza jakość powietrza pod kątem stężeń zanieczyszczeń, takich jak drobny pył, dwutlenek węgla i formaldehyd. Aby uzyskać certyfikat Fitwel, dla takich funkcji wymagany jest minimalny wynik 90 ze 140 punktów.

Najemcę w procesie certyfikacji wspierał dział Colliers Green Building Certification Services.

Certyfikat Fitwel potwierdza ważne kroki, jakie firma Shell Energy podjęła w celu optymalizacji krakowskiego biura ds. zdrowia i dobrego samopoczucia. Oprócz zachęcających do ruchu udogodnień takich jak pokoje do karmienia i relaksu, a także boisko do koszykówki przy budynku zachęcające do ruchu, nieruchomość oferuje dużo zieleni w przestrzeni biurowej oraz dostęp do zdrowego żywienia dla pracowników.
Andrzej Gutowski, Zastępca Dyrektora ds. Certyfikacji Budownictwa Ekologicznego w Colliers

Pierwotnie opracowany przez Amerykańskie Centra Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) oraz U.S. General Services Administration, Fitwel jest zewnętrznym systemem certyfikacji zaprojektowanym w celu promowania zdrowych budynków dla mieszkańców i społeczności. Standard jest obecnie utrzymywany przez Centrum Projektowania Aktywnego.

READ  Wotum nieufności dla Jarosława Kaczyńskiego. Burzliwa debata. Sejm głosował
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *