Holendrzy wypierają Irlandię, Polska pokonała w Albanii

Wout Weghorst strzelił zwycięskiego gola w drugiej połowie, gdy Holandia pokonała w niedzielę w Dublinie Irlandię 2:1, zwiększając ich nadzieje na zakwalifikowanie się do Euro 2024, podczas gdy Polska po raz trzeci w kwalifikacjach przegrała z Albanią.

Holandia pod wodzą Ronalda Koemana przegrała z porywającą Irlandią, ale zdołała utrzymać się na drugim miejscu w kwalifikacjach grupy B, za Francją.

Mają tyle samo punktów co trzecia w tabeli Grecja, która rozegrała dogrywkę i pokonała Gibraltar 5:0.

Holandia była oszołomiona w ciągu pierwszych pięciu minut, gdy Adam Idah wykorzystał rzut karny za piłkę ręczną przeciwko Virgilowi ​​van Dijkowi.

Jednak dynamika Irlandii została zatrzymana w 19. minucie, gdy błąd Matta Doherty’ego spowodował, że Denzel Dumfries został powalony przez bramkarza gospodarzy Gavina Bazunu.

Cody Gakpo obronił rzut karny i zdobył bramkę po raz drugi w przerwie międzynarodowej.

Bazunu dobrze obronił strzał Donyella Malena przed przerwą, ale Holandia objęła prowadzenie w 56. minucie, kiedy Weghorst strzelił głową Dumfriesa nad bramką.

Irlandii nie udało się zbyt późno wyrównać i na zaledwie trzy mecze przed końcem pozostały czwarte w tabeli, tracąc sześć punktów do Holandii.

W Tiranie starania Polski o zakwalifikowanie się do piątych z rzędu mistrzostw Europy poniosły kolejną porażkę w postaci porażki 2:0.

Albania awansowała na prowadzenie w grupie E, mając dwa punkty przewagi nad Czechami i niespodziewaną Mołdawią, podczas gdy Polska zajęła czwarte miejsce ze stratą dwóch punktów.

Jasir Asani, który gra w piłce klubowej w drużynie Gwangju w Korei Południowej, poprowadził Albanię na drogę do spektakularnego zwycięstwa dzięki wspaniałemu strzale lewą nogą zza prawego pola karnego.

Mirlind Daku zapewnił sobie trzy punkty, strzelając drugiego gola tuż po upływie godziny.

W drugim meczu tej grupy Mołdawia kontynuowała niezwykłą walkę o awans, pokonując Wyspy Owcze 1:0 w pierwszym meczu kwalifikacyjnym od czasu szokującego meczu z Polską w czerwcu.

Dania, półfinaliści Euro 2020, zrobiła duży krok w kierunku awansu z grupy H, kiedy Pierre-Emile Hojbjerg strzelił gola w 86. minucie w wygranym 1:0 wyjazdowym meczu z Finlandią.

Duńczycy wskoczyli do pierwszej dwójki z punktową przewagą nad pokonanymi przeciwnikami i zrównali się ze Słowenią, która pokonała San Marino 4:0.

Gol przyniósł ulgę i było to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. „Finlandia to dobry zespół i nie ułatwili nam zadania” – powiedział trener Danii Kasper Hjulmand.

Cztery najlepsze drużyny w grupie dzieli zaledwie jeden punkt po tym, jak Kazachstan utrzymał szansę na zakwalifikowanie się do swojego pierwszego dużego turnieju po zwycięstwie 1:0 nad Irlandią Północną.

Aleksandar Mitrovic strzelił hat-tricka w pierwszej połowie, a Serbia pokonała Litwę 3:1 i utrzymała kurs na przyszłoroczny finał w Niemczech.

Serbia jest druga w grupie G, ma dwa punkty przewagi nad Czarnogórą, która w wygranym 2:1 meczu z Bułgarią zrównała się ze zwycięzcą w 96. minucie Stevana Joveticia.