Connect with us

Świat

UE osiąga 70-procentowy cel dostarczania szczepionek osobom dorosłym

Published

on

UE osiąga 70-procentowy cel dostarczania szczepionek osobom dorosłym

Unia Europejska (UE) osiągnęła swój cel, jakim jest dostarczenie wystarczającej liczby szczepionek na koronawirusa, aby w pełni zaszczepić co najmniej 70 procent dorosłej populacji, poinformowali w sobotę urzędnicy.

Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen powiedziała w nagraniu wideo zamieszczonym na Twitterze, że do niedzieli w całej UE powinno trafić 500 milionów dawek szczepionek.

Okrzyknęła kampanię szczepień jako „sukces” i powiedziała, że ​​blok jest gotowy na dostarczenie większej liczby szczepionek, jeśli pojawią się warianty koronawirusa.

„Nasza kampania szczepień ogromnie przyspieszyła od początku roku. Nasze wspólne podejście jest skuteczne. Wyjdziemy z tego kryzysu tylko razem ”- powiedziała von der Leyen.

„COVID-19 nie został jeszcze pokonany. Ale jesteśmy gotowi dostarczyć więcej szczepionek, w tym przeciwko nowym wariantom. Teraz państwa członkowskie muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zwiększyć szczepienia. Tylko wtedy jesteśmy bezpieczni – dodała.

UE kupiła Miliardy dawek szczepionki z firm Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca i Johnson & Johnson.

Reuters zgłoszone w zeszłym tygodniu że niektóre kraje europejskie kupiły około 40 milionów dodatkowych dawek szczepionki od Johnson & Johnson.

Ale blok też wszedł Wcześniejsze umowy zakupu dla innych szczepionek, które nie zostały jeszcze zatwierdzone, w tym szczepionki opracowanej wspólnie przez Sanofi i GlaxoSmithKline oraz innej przez niemiecką firmę farmaceutyczną CureVac.

Prowadzi też wstępne rozmowy na temat zakupu szczepionek od Novavax i francuskiej firmy Valneva.

READ  Blinken spotyka się z Rosją, gdy USA wzywają do większej dyplomacji na Ukrainie

Według Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób, 63,8% dorosłych w UE / Europejskim Obszarze Gospodarczym otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki, a 44,1% jest w pełni zaszczepionych.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *