Connect with us

Gospodarka

Peru przywraca limity wydatków i zadłużenia – Ministerstwo Gospodarki

Published

on

LIMA, 14 sierpnia (Reuters) – Peru ponownie ustaliło limity wydatków publicznych i zadłużenia po tym, jak zostało zniesione podczas pandemii, podało Ministerstwo Gospodarki w komunikacie opublikowanym w dzienniku urzędowym tego kraju w sobotę.

Według ministerstwa od 2022 r. deficyt Peru nie przekroczy 3,7% PKB, a dług publiczny nie przekroczy 38% PKB.

Posunięcie to jest jedną z pierwszych poważnych decyzji gospodarczych pod rządami lewicowego prezydenta Pedro Castillo, który wygrał w tym roku prezydenturę na skrajnie lewicowej platformie, która przestraszyła rynki, ale powiedział, że będzie zarządzał gospodarką w sposób odpowiedzialny.

Minister gospodarki Castillo, umiarkowany lewicowy ekonomista Pedro Francke, ogłosił na początku tego tygodnia ponowne wprowadzenie pułapów fiskalnych https://www.reuters.com/world/americas/exclusive-perus-finance-chief-says-mining-taxes -kann- without-affect-2021-08-09 w rozmowie z Reuters.

„Ważne jest przywrócenie reguł fiskalnych jako znak, że kraj odzyska swoją siłę finansową w ciągu najbliższych kilku lat” – powiedział Francke w sobotę w poście na Twitterze.

Peru było jedną z najbardziej stabilnych gospodarek Ameryki Łacińskiej przez ostatnie trzy dekady, chociaż ta percepcja osłabła w ostatnich latach z powodu niepokojów politycznych. Castillo jest piątym prezydentem Peru w ciągu pięciu lat. (Sprawozdanie Marcelo Rochabrina w edycji Lima przez Matthew Lewisa)

READ  „Indie to jedno z najtrudniejszych miejsc dla kobiet. W rezultacie gospodarka bardzo cierpi”.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *