Connect with us

Gospodarka

Cedo zobowiązuje się do neutralności klimatycznej do 2030 r.

Published

on

LONDYN–(PRZEWÓD BIZNESOWY) –Wczesny, jeden z największych europejskich producentów domowych worków na śmieci wykonanych z plastiku pochodzącego z recyklingu, zrobił pierwszy duży krok w kierunku stania się firmą neutralną dla klimatu, zaopatrując swoją fabrykę w Telford w Wielkiej Brytanii oraz biura w Paryżu i Mönchengladbach w 100% energii odnawialnej. Brytyjska firma z siedzibą w Shropshire również osiągnęła swój cel, aby nie wysyłać odpadów produkcyjnych na wysypiska.

Ponad 23 proc. globalnej działalności Cedo korzysta obecnie w 100 proc. z energii odnawialnej, z dostawcami takimi jak dostawca zielonej energii Total i PGE SA w Polsce. Pozostałe zakłady Cedo w Wietnamie, Polsce i Holandii również są na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej w ciągu najbliższych kilku lat.

„Cedo postawiło sobie za cel, aby do 2030 r. stać się firmą neutralną dla klimatu na całym świecie. Zwiększając z roku na rok wykorzystanie energii odnawialnej, jednocześnie koncentrując nasze wysiłki na nieusuwaniu odpadów produkcyjnych, szybko zbliżamy się do naszego celu ”- powiedział Rik De Vos, dyrektor generalny Cedo. „Naszym kolejnym celem jest kontynuacja bardziej cyrkularnego podejścia do obsługi surowców przy jednoczesnym budowaniu zrównoważonego biznesu, który nie opiera się już na polimerach pierwotnych opartych na paliwach kopalnych.

„W niedalekiej przyszłości każdy produkt niespożywczy Cedo będzie w pełni poddawany recyklingowi i recyklingowi. Wierzymy, że utrzymywanie naszych domów w czystości, bezpieczeństwie i porządku w sposób przyjazny dla środowiska powinno być tak łatwe, jak wyrzucanie koszy na śmieci ”- powiedział De Vos.

Założona w 1965 r. firma Cedo jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się recyklingiem tworzyw sztucznych, specjalizujących się w recyklingu pokonsumenckich odpadów opakowaniowych z gospodarstw domowych, takich jak opakowania z tworzyw sztucznych i folia spożywcza. Każdego roku firma wykorzystuje ponad 80 000 ton przetworzonego plastiku do produkcji ponad 4 miliardów worków na śmieci i worków na śmieci z fabryk w Polsce, Holandii, Wietnamie i Wielkiej Brytanii, które prowadzą jedno z największych centrów recyklingu elastycznych folii plastikowych w Europie.

Produkty Cedo, od worków na śmieci po opakowania do żywności i rękawiczki lateksowe, można znaleźć w supermarketach i sklepach detalicznych w 34 krajach. W Wielkiej Brytanii 93% plastiku wykorzystywanego przez Cedo do wytwarzania produktów nieżywnościowych pochodzi ze źródeł pochodzących z recyklingu.

Ponieważ zbliżamy się do Dnia Przekroczenia Ziemskiego 29 lipca, Cedo jest jedną czwartą drogi do osiągnięcia celu 100% energii odnawialnej, jakim jest stanie się firmą neutralną dla klimatu do 2030 roku.

– Kończy się –

O Cedo

Firma Cedo została założona w 1965 roku i jest jednym z największych i najbardziej zrównoważonych dostawców worków na śmieci wykonanych z przetworzonego plastiku i innych produktów gospodarstwa domowego do ochrony i przechowywania żywności w Europie. Od ponad trzydziestu lat jest inicjatorem rozwoju recyklingu mieszanej folii z tworzyw sztucznych z gospodarstw domowych, aby dać więcej plastiku drugie życie, wytwarzając produkty w 100% pochodzące z recyklingu i w 100% nadające się do recyklingu, które zapewniają czystość, zdrowie i bezpieczeństwo europejskich domów, miejsc pracy i przestrzeni rekreacyjnych .

Jako sygnatariusz-założyciel Fundacji Ellen MacArthur Global Commitments New Plastics Economy i European Plastics Pact, Cedo współpracuje z partnerami, takimi jak organizacja pozarządowa The Plastic Bank, aby opracowywać nowe rozwiązania i interwencje mające na celu sprostanie wyzwaniom związanym z budowaniem nowej gospodarki tworzywami sztucznymi.

Od dwóch lat Cedo jest wyróżniane przez Sunday Times Top Track 250 (szybko rozwijająca się prywatna firma średniej wielkości). Do 2030 roku firma będzie neutralna dla klimatu we wszystkich swoich globalnych działaniach.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy odwiedzić cedo.com

READ  Zobacz, kto otrzyma czternastą emeryturę. Pojawiła się wstępna data wypłaty [17.12.2020]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *