Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Oto: Sześciu władców Polski w produkcji niereplik

Published

on

Oto: Sześciu władców Polski w produkcji niereplik

Wideo

Szacunek: Sześć Rządzi Polską w produkcji niereplikowej

Ewelina Adamska-Porczyk reżyseruje nowe przedstawienie do 8 października w Teatrze Syrena.

Królowe SZEŚĆ: Musical pojechaliśmy do polskiego Teatru Syrena w Warszawie na nowe, niepowtórzone przedstawienie. Reżyseria i choreografia: Ewelina Adamska-Porczyk. Rzućcie okiem na powyższą produkcję. Przedstawienia rozpoczęły się 9 września i trwały do ​​8 października.

Produkcje niereplikowane to produkcje, które zostały zatwierdzone przez twórców, ale korzystają z zupełnie nowego zespołu kreatywnego – czyli tej wersji SZEŚĆ w niczym nie przypominają tych obecnych na West Endzie i Broadwayu. W polskiej produkcji występują Olga Szomańska jako Katarzyna Aragońska, Izabela Pawletko jako Anna Boleyn, Marta Burdynowicz jako Jane Seymour, Małgorzata Chruściel jako Anna z Kleve, Anna Terpiłowska jako Katarzyna Howard i Natalia Kujawa jako Katarzyna Parr. Grupę uzupełniają studentki II roku Agnieszka Rose, Marta Skrzypczyńska i Aleksandra Gotowicka.

Polska produkcja korzysta z tłumaczenia Jacka Mikołajczyka i adaptuje oryginalne dzieło Toby’ego Marlowa i Lucy Moss. W skład zespołu kreatywnego Adamskiej-Porczyk wchodzą dyrektor muzyczny Tomasz Filipczak, scenografka Anna Adamek, projektant kostiumów Krystian Szymczak, projektant oświetlenia Katarzyna Łuszczyk i dźwiękowiec Jakub Niedźwiedź. Za charakteryzację odpowiada Daria Skrzypkowska, a kierownikiem sceny jest Marta Skoczek.

Podobnie jak londyński West End i Broadway, to jest nowość Sześć składa się z dziewczęcego zespołu. W podwójnym składzie zespołu znajdują się dyrygenci i klawiszowcy Agnieszka Szczepaniak i Marta Sobczak; gitarzyści basowi Joanna Dudkowska-Urbaniak i Martyna Sołtysik; Gitarzyści Katarzyna Garncarek, Monika „Mariliss” Konecka i Joanna Purzycka oraz perkusiści Justyna Mikrut i Anita Zawadzka.

Sześć unowocześnia opowieści o sześciu żonach Henryka VIII, przekształcając je z królowych Tudorów w ikony popu zebrane na koncercie i ostatecznie opowiadające swoje historie z własnej perspektywy. Dzieło miało swoją światową premierę na Fringe w Edynburgu w 2017 roku. Po tournee po Wielkiej Brytanii musical trafił w 2018 roku na londyński West End, a jego premiera odbyła się na Broadwayu w 2021 roku. Prace prowadzono także w Australii, Chicago, Korei Południowej oraz na norweskich liniach wycieczkowych. Do końca tego roku zaplanowano występy w Kanadzie, Amsterdamie i Rotterdamie, a także obecne trasy po USA i Wielkiej Brytanii. Kolejna niepowtórzona produkcja będzie miała swoją premierę na Węgrzech 14 października w Teatrze Madách w Budapeszcie.

READ  Grupa 3S ogłasza nowe centrum danych w Katowicach

Polska produkcja Sześć jest licencjonowany przez Concord gra.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *