Connect with us

Świat

Szef ONZ mówi dorocznemu spotkaniu, że „nie ma żadnej władzy”

Published

on

Szef ONZ mówi dorocznemu spotkaniu, że „nie ma żadnej władzy”

Sekretarz generalny ONZ António Guterres powiedział dorocznemu Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ, że „nie ma żadnej władzy”.

Na żądanie w wywiadzie dla CNN O uprawnieniach wykonawczych, jakie posiada podczas sesji, Guterres powiedział: „Żadnej władzy”.

„Sekretarz Organizacji Narodów Zjednoczonych nie ma władzy i nie ma pieniędzy” – kontynuował Guterres. „Mamy głos, a ten głos może być głośny i mam obowiązek sprawić, by był głośny”.

Debata ogólna z okazji 78Cz W tym tygodniu rozpoczęła się sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ, podczas której kraje mogły ogłosić swoje plany, obawy i wezwania do działania innym światowym przywódcom.

Guterres powiedział, że Zgromadzenie Ogólne jest czasami w stanie zwołać więcej niż tylko kraje, powołując się na siłę państw członkowskich.

„Czasami udaje nam się zgromadzić różne podmioty, nie tylko kraje, ale także sektor prywatny, społeczeństwo obywatelskie, organizacje kobiece i młodzieżowe, ekspertów naukowych i środowisko akademickie” – powiedział Guterres. „Ale władza leży w państwach członkowskich”.

Guterres powiedział, że sprawowanie tej władzy zostało zablokowane z powodu podziałów między supermocarstwami od czasu II wojny światowej.

„Pomiędzy superpotęgami mamy poziom podziału, jakiego nie widziano od czasów II wojny światowej” – powiedział Guterres. „Nawet podczas zimnej wojny wszystko było bardziej przewidywalne niż dzisiaj”.

Na dwudniowym szczycie, który rozpoczął się w poniedziałek, Guterres starał się pobudzić działania prowadzące do osiągnięcia 17 celów przyjętych przez światowych przywódców w 2015 r., przypominając przywódcom, że „złożyli obietnicę zbudowania świata zdrowia, postępu i możliwości dla wszystkich – obietnicę nikogo nie pozostawić w tyle i obiecać, że za to zapłacicie”.

Według The Associated Press (AP) przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Dennis Francis dodał, że zgromadzeni przywódcy „nie dotrzymali” obietnicy.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Materiał ten nie może być publikowany, emitowany, przepisywany ani redystrybuowany.

READ  Blok INDIE organizuje dziś przed parlamentem marsz protestacyjny w związku z zawieszeniem parlamentarzystów | Najnowsze wiadomości Indie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *