Connect with us

Gospodarka

Obowiązkowa maska ​​w pracy od soboty. Również w kuchni i stołówce

Published

on

Zmiana wynika z tego nowe ograniczenia – wynikające z rozporządzenia Rady Ministrów – nakazać zakrywanie ust i nosa w pomieszczeniach, w których przebywa więcej niż jedna osoba. I nie ma od tego wyjątków.

Do tej pory maska ​​była obowiązkowa do obsługi klienta lub obsługi klienta. Jednak inne osoby zaangażowane w działalność zawodową nie musiały zakrywać ust i nosa. – Jak dotąd trenować Działalność gospodarcza Na przykład politycy, którzy stali przed kamerami bez ust i nosa. Jednak wyjątek ten umożliwiał również pracownikom ominięcie maski podczas wykonywania obowiązków służbowych – komentuje Piotr Nietrzpiel, radca prawny w Wojewódka i Wspólnicy, cytowany przez praw.pl.

Według adwokata praktycznie każdy w miejscu pracy będzie musiał wyjść po zmianie maski, chyba że pracuje w jednym pomieszczeniu lub nie jest objęty innym wyjątkiem.

bDnEQDLX

Zobacz też: Mikołaj bezrobotni. „To będzie pierwszy rok bez korporacyjnej Wigilii”

W praktyce nowe brzmienie regulaminu oznacza, że ​​w miejscu pracy usta i nbspnos nie tylko w pomieszczeniu, w którym siedzą więcej niż dwie osoby, ale także na otwartej przestrzeni (nawet w odległości większej niż 1,5 metra), w kuchni, jadalni itp. należy przykryć. .

W kontekście posiłków nowe brzmienie rozporządzenia wydaje się dziwne. – Zgodnie z rozporządzeniem spożywanie posiłków w firmowej stołówce musiałoby być indywidualne. Wydaje się, że zmieniając dotychczasowe brzmienie przepisu, ustawodawca – dość rozsądnie – posunął się za daleko – ocenił Jakub Kowalski, radca prawny, wspólnik w kancelarii radcy prawnego Mirosławski, Galos, Mozes. Nie można też jeść Kanapki przy biurku (chyba że pracujemy sami w pokoju).

bDnEQDMd
bDnEQDMy

Źródło:

READ  „To bardzo pomoże czeskiej gospodarce” - mówi ekonomista nowej umowy Brexit
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *