Connect with us

Gospodarka

GIS: wycofane produkty Biedronki i Lidla. Nie kupuj tego. Te produkty mogą być niebezpieczne [3.09.2020]

Published

on

Wycofane produkty z popularnych sklepów. Czego już nie kupisz w Biedronce, Lidlu i innych sklepach. Nie ma miesiąca bez niebezpieczeństwa szkodliwych bakterii i innych substancji w żywności. Mogą znajdować się w jajach, mięsie, wędlinach, cukierkach, sokach lub piwie. Co prawda, bez winy sklepów detalicznych, skażone produkty nie omijają żadnej sieci: trafiają do sklepów w Biedronce, Lidlu, Netto czy Leclerc.

Główny Inspektor Sanitarny wkracza niezwłocznie, a handlowcy wycofują towar z rynku. Jeśli ktoś ma czas na zakup towaru z wadliwej partii, może zwrócić towar bez paragonu. Gorzej, kiedy go skonsumował. Prawdą jest, że sklepy są zobowiązane do wyświetlania informacji o odbiorze niewłaściwej partii, ale w tej chwili możemy nie być w stanie odwiedzić tego rynku i nie jesteśmy świadomi, że kupowana przez nas żywność stanowi zagrożenie dla zdrowia. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa sprawdzajmy od czasu do czasu zakładkę Ostrzeżenia na gis.gov.pl.

Zobacz, które produkty i dlaczego stanowią największe zagrożenie w kolejnych 30 sekwencjach.

Najnowsze powiadomienia GIS. Sprawdź wycofane produkty

Jakie produkty GIS zabrał ze sklepów? Czego lepiej nie jeść, kiedy mogą być szkodliwe dla zdrowia? Sprawdź najnowsze alerty GIS.

Powiadomienia i ostrzeżenia o produktach są publikowane przez GIS, ponieważ zawierają substancje, które mogą powodować na przykład alergie, zatrucia, a nawet śmierć.

Główny Inspektorat Sanitarny to instytucja, której misją jest zapobieganie i minimalizowanie negatywnych skutków zdarzeń zdrowotnych.

Wideo

READ  SuperWaluacja rent i rent 2021. Zobacz, jak szybko wzrosną świadczenia [zasady, wideo - 15.11.2020 r.]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *