Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Agnieszka Ścigaj została niestowarzyszoną posłanką

Published

on

Agnieszka Ścigaj, członkini Koalicji Polskiej (PSL-Kukiz’15), poinformowała, że ​​odeszła z klubu i została członkiem niestowarzyszonym. Dodała, że ​​również miesiąc temu zaczęła pracować w branży społecznej i jest otwarta na pracę w różnych środowiskach.

W piątek była członkini Klubu Koalicja Polska (PSL-Kukiz’15) ogłosiła, że ​​po rozłamie PSL i Kukiz’15 rozważa możliwość zostania członkiem niestowarzyszonym.

W sobotę Ścigaj potwierdziła na Facebooku, że już podjęła taką decyzję.

„Dziś, w 102. rocznicę uzyskania przez kobiety prawa wyborczego, podjąłem też własną decyzję polityczną. Zawsze byłem niezależny, ale od dziś stanę się formalny” – napisał poseł.

Ścigaj dołączyła również do krótkometrażowego filmu, w którym opowiada o powodach swojej decyzji i zaprosiła do kontaktu wszystkie środowiska spółdzielcze.

„Czasami tego żałuję i myślę, że w tym przypadku męskie ego niestety ma pierwszeństwo przed racjonalnym podejściem i dobrem wspólnym” – ocenił poseł, odnosząc się do rozpadu współpracy PSL z Kukiz’15, które miało miejsce w tym tygodniu.

Partia Ludowa ogłosiła w czwartek, że zakończyła współpracę z politykami Pawła Kukiza w polskiej koalicji, m.in. z powodu głosów, w których poparli rezolucję PiS, która wspiera działania rządu na polu negocjacji budżetowych w UE. .

W rezolucji wezwano do powrotu do rozmów i porozumienia zgodnie z traktatami UE i konkluzjami z lipcowej Rady Europejskiej. Uchwałę poparło 231 posłów PiS oraz oprócz Agnieszki Ścigaj pięciu członków polskiej koalicji zrzeszonej z Pawłem Kukizem.

Z drugiej strony posłanka w swoim sobotnim poście zachęcała ją do zaangażowania się w politykę.

„Mam nadzieję, że zaangażowanie kobiet w polską politykę, do czego zachęcam wiele kobiet, uczyni wzajemny dialog i rozwiązywanie problemów priorytetem, który będzie kierował każdym politykiem” – dodała.

Ścigaj poinformowała również, że w związku z trwającym kryzysem, miesiąc temu rozpoczęła pracę i złożyła rezygnację z parlamentu.

READ  Dlaczego Polki są wściekłe na rząd

„Nie jestem już profesjonalnym posłem. Uważam, że w sytuacji, w której znajduje się Polska, wszystkie ręce są na pokładzie i każdy powinien wnieść swój wkład, abyśmy razem wyszli z kryzysu” – powiedział były poseł z Kukiz „15.

Po odejściu posłów związanych z Kukizem polska koalicja nazywana jest polską koalicją konserwatystów PSL-UED. W szeregach klubu będzie 24 posłów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *