Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Namibia. Adolf Hitler wygrał wybory samorządowe. „Ojciec nazwał mnie tak na cześć tego człowieka” Wiadomości ze świata

Published

on

Afrykański polityk, którego pełne nazwisko brzmi Adolf Hitler Uunona, kandydował do rady lokalnej Oshany na liście Organizacji Ludowej Afryki Południowo-Zachodniej (SWAPO) rządzącej Namibią. To była kiedyś niemiecka kolonia. W okręgu Ompundja Uunona otrzymał do 85 procent głosów ludności.

Obejrzyj wideo
Afryka i Ameryka Południowa walczą z koronawirusem

Adolf Hitler Uunona wygrał wybory samorządowe w Namibii. „Mój ojciec nazwał mnie po tym człowieku”

– Mój ojciec nazwał mnie po tym człowieku. Prawdopodobnie nie rozumiał, jakie wartości reprezentował Adolf Hitler – mówił cytowany przez BBC i niemiecki „wizerunek”.

Jako dziecko myślałem, że to zwykłe imię. Dopiero jako nastolatek zdałem sobie sprawę, że Hitler chce przejąć władzę nad światem

powiedział, dodając, że nie ma to nic wspólnego z nazistowską ideologią.

Namibia to kraj w południowo-zachodniej Afryce, który leży nad Oceanem Atlantyckim i graniczy z Angolą, Botswaną, RPA i Zambią. W latach 1884-1915 Namibia była kolonią niemiecką (Niemiecka Afryka Południowo-Zachodnia powstała w 1886 roku) i po I wojnie światowej znajdowała się pod administracją Republiki Południowej Afryki. Z biegiem lat do Namibii przybyli niemieccy osadnicy. Bezwzględność kolonizatorów wywołała bunt tubylców, którzy czterokrotnie buntowali się, by odzyskać niepodległość. Zostali krwawo stłumieni. Do dziś prawie jedna trzecia białej populacji w Namibii mówi po niemiecku, a imię Adolf jest wśród nich bardzo popularne. Centrolewicowa partia Swapo wywodzi się z ruchu niepodległościowego Namibii i rządzi krajem od 1990 roku.

READ  Co zrobi Paweł Kukiz po rozpadzie polskiej koalicji i odłączeniu się od PSL? „Chcę zmniejszyć spekulacje, że idę do PiS” | Polityka
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *