Connect with us

Świat

STANY ZJEDNOCZONE. Byli prezydenci Bush, Clinton i Obama zaprezentują przed kamerą szczepionkę na koronawirusa Wiadomości ze świata

Published

on

ty jesteś Prezydent Stany Zjednoczone zadeklarowała imprezę Szczepienia na temat koronawirusa na oczach widzów. Jak podała agencja Reuters, pracownicy George’a W. Busha w pierwszej kolejności zwrócili się do przedstawicieli zespołu ekspertów pandemia aktywny w Białym Domu. Zapytali, jak były prezydent mógłby pomóc w popularyzacji szczepień przeciwko koronawirusowi. Wtedy zrodził się pomysł włączenia szczepionki do wizji. „Oczywiście szczepionka musi najpierw zostać uznana za bezpieczną i przekazana grupom priorytetowym” – powiedział doradca byłego prezydenta.

STANY ZJEDNOCZONE. Byli prezydenci przyjmą szczepionkę na widok

Za Bushem podążał także Barack Obama, który w wywiadzie dla radia Sirius stwierdził, że jest gotów pokazać obywatelom USA, jak przyjmować szczepionkę. – Albo połóż szczepionkę przed kamerą, albo nagrywam siebie. Ważne jest, aby pokazać ludziom, że ufam nauce, powiedział Obama.

Rzecznik Billa Clintona, Angel Uren, powiedział również, że jest gotów opublikować informację o szczepieniach w wiadomości przesłanej do agencji Reuters. – – [Były prezydent] Z pewnością zaakceptuje szczepionkę tak szybko, jak to możliwe, na podstawie informacji uzyskanych od urzędników zdrowia publicznego. „Zrobi to w miejscu publicznym, jeśli pomoże to zaszczepić się wszystkim Amerykanom” – powiedział przedstawiciel Clintona.

10 grudnia zewnętrzna rada doradcza Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków zdecyduje, czy zalecić awaryjne zatwierdzenie szczepionki opracowanej przez firmę Pfizer, której skuteczność szacuje się na około 90 procent. Amerykańscy urzędnicy przewidują, że pierwsze szczepienie może rozpocząć się w grudniu.

Liczba zakażeń koronawirusem na świecie od początku pandemii wynosi obecnie prawie 65 milionów, a liczba ofiar śmiertelnych to 1,5 miliona. Większość ludzi – do 280 000 – zmarła w Stanach Zjednoczonych. Tylko 2 grudnia w Stanach Zjednoczonych odnotowano 2800 zgonów z powodu COVID-19. To największa liczba ofiar śmiertelnych od kwietnia.

READ  Argentyna oficjalnie odrzuca członkostwo w BRICS – DW – 29 grudnia 2023
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *