Connect with us

Gospodarka

Naftohaz, polskie PGNiG, zamierza zbadać nowe złoża na zachodniej Ukrainie

Published

on

Grupa Naftohaz i Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisały Memorandum of Understanding. Partnerzy wspólnie przeanalizują możliwość połączenia doświadczeń i zasobów w celu realizacji szeregu projektów, zwłaszcza na zachodniej Ukrainie.

„Naftohaz i PGNiG skoncentrują się przede wszystkim na zbadaniu możliwości wspólnych poszukiwań typu greenfield na zachodniej Ukrainie, graniczącej z Polską. W szczególności partnerzy powinni ułatwić współpracę w regionie Berestjanska, gdzie Naftohaz będzie miał podpisane porozumienie o podziale wydobycia. rządu w 2020 r. ”- podała grupa w komunikacie prasowym.

Naftohaz poinformował, że w ramach przyjętej w 2020 roku strategii Naftohaz rozpoczął realizację strategicznych projektów zwiększających bazę surowcową na Szelfie Czarnomorskim, Regionie Juziwskim, Karpatach i nowych obszarach, dla których podpisano PSA.

„Przyciągając międzynarodowych partnerów, przyspieszamy postęp w odblokowywaniu potencjału surowcowego Ukrainy. PGNiG jest spółką giełdową o wysokich standardach, która odkryła i z sukcesem rozwinęła szereg obszarów w Europie. W szczególności PGNiG ma udokumentowane doświadczenie w odkrywaniu i efektywne poszukiwanie gazu w Polsce w rejonie graniczącym z ukraińskimi Karpatami. Jednocześnie spółka z sukcesem zrealizowała projekty rozszerzenia działalności wydobywczej na inne kraje, w tym silną pozycję w Norwegii. Jestem przekonany, że możemy to zrobić, aby generować wzajemnie korzystne synergie ”, powiedział Otto Waterlander, dyrektor operacyjny Grupy Naftogaz.

„Ukraina, która posiada jedne z największych zasobów gazu w Europie, oferuje bardzo atrakcyjny potencjał wzrostu dla spółek wydobywczych, takich jak PGNiG. Szczególnie interesuje nas rozwój wydobycia gazu na zachodniej Ukrainie. Region ten graniczy z naszym obszarem biznesowym w Polsce i naszym dane potwierdzają jego potencjał, Naftohaz działa tam od wielu lat i posiada duże doświadczenie oraz cenne dane geologiczne – powiedział Robert Perkowski, Dyrektor Operacyjny Zarządu PGNiG SA.

READ  Kursy walut 10/26 Złoty umacnia się wobec głównych walut [kurs dolara, funta, euro, franka]
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *