Connect with us

Świat

Urzędnicy lotniska Galapagos znaleźli 185 małych żółwi ukrytych w walizce

Published

on

Urzędnicy odkryli pisklęta żółwi w niedzielę, kiedy prześwietlili walizkę przeznaczoną do portowego miasta Guayaquil w Ekwadorze. zgodnie z oświadczeniem Ekologicznego Lotniska Galapagos.
Żółwie olbrzymie z Galapagos są największymi żyjącymi żółwiami na świecie i według danych World Wildlife Fund pochodzą tylko z Wysp Galapagos. który wymienia gigantyczne żółwie jako wrażliwe.
Znaleziono 10 martwych żółwi, a pozostałe gady zabrano Fausto Llerena Turtle Center Zgodnie z oświadczeniem ekwadorskiego Ministerstwa Środowiska i Wody, pod opieką ekspertów.

Ministerstwo podało, że zginęło jeszcze pięć żółwi, prawdopodobnie z powodu stresu związanego z oddzieleniem od ich siedliska.

Ochrona Galapagos Wacho Tapia, dyrektor ochrony, uważa, że ​​żółwie zostały usunięte z gniazd na wyspie Santa Cruz.
„Młode żółwie zostały znalezione w opłakanym stanie i mają skrajną niedowagę”. Tapia powiedział w oświadczeniu. „Jesteśmy w trakcie zbierania ważnych danych, w tym wzrostu i wagi, dla każdego żółwia, aby lepiej ocenić jego stan zdrowia”.

Policjant został zatrzymany w związku z domniemanym przemytem i jest oskarżony o przestępstwa przeciwko dzikim zwierzętom, za które według Ministerstwa Środowiska i Wody grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

& # 39;  Wymarły & # 39;  Żółw galapagos znaleziony po 100 latach
Obszar chroniony Galapagos Szacuje się, że na wyspach pozostało tylko od 20 000 do 25 000 dzikich żółwi.
Archipelag Galapagos obejmuje 19 wysp na Pacyfiku, około 100 km od wybrzeża Ekwadoru. Ogłoszono Wyspy Galapagos wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1978 roku.
READ  Watykan: Papieska Komisja Covid-19 informuje o obawach dotyczących papieża w związku z pandemią wiszącego koronawirusa
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *