Connect with us

Zabawa

Muzeum Auschwitz wysadza w powietrze nowojorski fragment Holokaustu nad Polską

Published

on

Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau wydało w sobotę w Nowym Jorku artykuł o Holokauście w Polsce, w którym napisano, że sztuka jest pełna „kłamstw i wypaczeń”.

Historia magazynu bada sprawę sądową przeciwko dwóm polskim historykom Holokaustu, którzy niedawno zostali uznani za winnych zniesławienia zmarłego wojskowego urzędnika wiejskiego.

Dyrektor Muzeum Auschwitz Piotr Cywiński powiedział, że artykuł w Nowym Jorku „zawiera tak wiele kłamstw i wypaczeń, że trudno mi uwierzyć, że był to zbieg okoliczności”.

„Jeśli chodzi o Holokaust, wszelkie wypaczanie prawdy historycznej jest bardzo niebezpieczne. Dotyczy to wszelkich form zaprzeczania, rewizjonizmu i wypaczania prawdy historycznej – powiedział Cywiński.

Fragment artykułu poruszył konkretne pytania dotyczące dokładności.

„Aby uwolnić naród od mordów trzech milionów Żydów, polski rząd posunie się nawet do oskarżenia uczonych o zniesławienie” – czytamy w niedokładnym podtytule artykułu.

Sprawa przeciwko dwóm historykom miała charakter cywilny, a nie rządowy.

Podczas Holokaustu zginęło około 3 miliony polskich Żydów – a polska armia podziemna przeciwstawiła się Niemcom. W przeciwieństwie do innych okupowanych narodów państwo polskie nigdy nie współpracowało z nazistami.

Z przewodami pocztowymi

READ  Joanna Przetakiewicz opowiedziała o chorobie Rinke. „Leżał nieruchomo pod kroplami”. Potem zdecydowała się go poślubić
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *