Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: Indie zmierzą się z Polską w rywalizacji, aby utrzymać przy życiu obronę tytułu | Wiadomości o hokeju na lodzie

Published

on

BHUBANESWAR: Twoja kampania może wrócić na właściwe tory po ogromnej wygranej z przegraną Kanadą, ale broniące tytułu Indie wciąż nie wyszły z lasu i musiałyby pokonać Polskę w swoim ostatnim meczu w grupie B, aby zakwalifikować się do ćwierćfinału FIH Męskie Hokejowe Mistrzostwa Świata Juniorów tutaj w sobotę.
Hindusi, jeden z faworytów przed turniejem, doznali wielkiego szoku na swoim starcie, gdy Francja zaskoczyła ich wynikiem 5:4.
Porażka zadała ciężki cios kampanii indyjskiej i zniweczył ich nadzieje na przewyższenie swojej puli.

Z jednym zwycięstwem i jedną porażką Indie są obecnie na drugim miejscu w grupie B przed Polską ze względu na różnicę bramek. W grupie poprowadzi Francja, która ma do tej pory doskonały rekord.
Oznacza to, że Indie mają perspektywę zmierzenia się z europejskimi gigantami i najwyżej rozstawioną Belgią w ćwierćfinale, które prawdopodobnie zajmą prowadzenie w grupie A.
Biorąc pod uwagę ten scenariusz, w indyjskim systemie nie ma miejsca na samozadowolenie, jeśli mają bronić swojego tytułu.
Indianie powoli wyszli z blokad w turnieju i nie mieli zamiaru ani celu przeciwko Francji, co doprowadziło do ich porażki.
Jednak w czwartek w meczu z Kanadą gospodarze wrócili i wyglądali na bardziej zorganizowanych.

Od teraz Indie będą musiały wygrywać każdy mecz, aby odzyskać tytuł, o czym mówią główni trenerzy Graham Reid jest dobrze świadomy.
„… Ale teraz nic nie możemy na to poradzić (porażka z Francją). Jeśli mamy wygrywać tytuły z rzędu, musimy od teraz pokonać każdą drużynę” – powiedział Reid.
– Nie będziemy myśleć z wyprzedzeniem. Wcześniej mamy kolejny mecz z Polską i pomyślimy o tym. Musimy to wygrać, zanim pomyślimy o kolejnym etapie.
Ogiery z Indii muszą dawać z siebie wszystko w każdym meczu, aby awansować w turnieju.
„To doświadczenie edukacyjne dla chłopców. Każdy mecz jest doświadczeniem. Zawsze mówiłem to także starszym graczom” – powiedział Reid, który poprowadził indyjską drużynę seniorów do historycznego brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.
W obu meczach Indie stworzyły wiele okazji do zdobycia bramki, ale nie mogły ich wykorzystać.
Wicekapitan i gwiazdor drag-flicker Sanjay Kumar (6 bramek) był w świetnej formie dla Indii i strzelił hat-tricki z rzędu, podczas gdy Uttam Singh był pierwszym wyborem w linii napastników.
w Sanjaya, Araijeet Singh Hyundaiktóry również strzelił hat-tricka przeciwko Kanadzie i Shardanand TiwariIndianie mogą pochwalić się trzema potężnymi specjalistami w dziedzinie rzutów karnych z trzema różnymi stylami i technikami.
Jeśli to nie wystarczy Abhiszek Lakra to czwarta opcja zespołu z stałych fragmentów, alarmujący znak dla każdego przeciwnika.
Indyjskim pomocnikiem kieruje Skipper Vivek Sagar Prasadktóry chce przekazać swoje olimpijskie doświadczenie w Tokio swoim mniej doświadczonym kolegom z drużyny.
Jednak indyjska linia obrony będzie musiała mieć się na baczności przed biznesowym końcem turnieju, zwłaszcza po słabym meczu z Francją.
W innych sobotnich meczach Francja zmierzy się z Kanadą, Pakistan zmierzy się z Egiptem w grupie D, a RPA zmierzy się z Malezją w grupie A, a następnie z Belgią z Chile.
Dwie najlepsze drużyny z czterech puli awansują do ćwierćfinałów, które rozpoczną się 1 grudnia.

READ  Zełenski honoruje Polaków zabitych przez Ukraińców w masakrze na Wołyniu podczas II wojny światowej

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *