Connect with us

Świat

Pfizer / BioNTech, Moderna spodziewają się wkrótce danych na temat ochrony strzałów z nowego wariantu COVID-19

Published

on

  • Poszukiwanie znaków, które uzasadniają przeprojektowanie szczepionki
  • BioNTech twierdzi, że rozumie obawy ekspertów
  • BioNTech, Pfizer opracują procedurę ponownego uruchamiania
  • Moderna bada również opcje dopalaczy dla nowego wariantu

FRANKFURT, 26 listopada. (Reuters) – BioNTech SE (22UAy.DE) powiedział w piątek, że spodziewa się więcej danych na temat niepokojący nowy wariant koronawirusa odkryto w Republice Południowej Afryki w ciągu dwóch tygodni, aby sprawdzić, czy szczepionka została wyprodukowana z partnerem Pfizer Inc. (PFE.N) musiałby zostać przerobiony.

Pfizer i BioNTech przewidują, że w razie potrzeby mogą dostarczyć nową szczepionkę dostosowaną do nowego wariantu w ciągu około 100 dni.

„Rozumiemy obawy ekspertów i natychmiast rozpoczęliśmy dochodzenie w sprawie wariantu B.1.1.529” – powiedział BioNTech w oświadczeniu na żądanie.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

„Oczekujemy dalszych danych z testów laboratoryjnych najpóźniej za dwa tygodnie. Dane te dostarczą więcej informacji na temat tego, czy B.1.1.529 może być wariantem ucieczki, który może wymagać dostosowania naszej szczepionki, jeśli wariant rozprzestrzeni się na całym świecie ”- powiedział komunikat prasowy.

Moderna Inc (MRNA.O) powiedział w oświadczeniu, że pracuje nad opracowaniem kandydata na dawkę przypominającą dopasowaną do nowego wariantu, a także przetestował wyższą dawkę istniejącej dawki przypominającej i zbadał inne potencjalne dawki przypominające mające chronić przed wieloma wariantami.

„Dawka przypominająca zatwierdzonej szczepionki jest jedyną dostępną obecnie strategią wzmocnienia spadającej odporności” – powiedział Moderna w oświadczeniu.

Puste fiolki szczepionki COVID-19 firmy Pfizer-BioNTech „Comirnaty” można zobaczyć w opakowaniu na odpady w centrum szczepień przeciwko chorobie koronawirusowej (COVID-19) w Madrycie, Hiszpania, 24 listopada 2021 r. REUTERS / Sergio Perez / Zdjęcie pliku

Warianty ucieczki to te, które unikają ukierunkowanej odpowiedzi immunologicznej poprzez szczepienie. Pfizer i BioNTech mogą przeprojektować swoje spożycie w ciągu sześciu tygodni i wysłać pierwsze partie w ciągu 100 dni, dodał BioNTech.

ADRy BioNTech wzrosły w piątek o 14,2% do poziomu 348 USD, a akcje Pfizera wzrosły o 6,1% do poziomu 54 USD. Moderna zyskała 20,6%, zamykając się na 329,63 $.

READ  2020 Strzelanina w Lekki: nigeryjski wymiar sprawiedliwości potępia strzelaninę jako „masakrę”

Światowe władze zareagowały w piątek alarmem na nowy wariant, w ramach którego UE i Wielka Brytania zaostrzyły kontrole graniczne, ponieważ naukowcy chcieli dowiedzieć się, czy mutacja jest odporna na szczepionkę. Kontynuuj czytanie

Pfizer i BioNTech opracowały już wersje swojej ugruntowanej szczepionki opartej na mRNA, opartej na oryginalnym wirusie znalezionym w chińskim mieście Wuhan, w celu zwalczania tak zwanych wariantów alfa i delta, w trakcie trwających badań klinicznych.

Wysiłki te nie mają na celu wytworzenia produktów komercyjnych; Ćwiczenie jest prowadzone w celu ustalenia procedury z organami regulacyjnymi, która pomoże przyspieszyć wszelkie przyszłe wprowadzenie szczepionek.

Analitycy Evercore ISI powiedzieli, że dane z Kataru dotyczące innego nowszego wariantu wykazały wysoką początkową skuteczność obecnych szczepionek, która znacznie spadła cztery miesiące po podaniu.

Johnson i Johnson (JNJ.N) powiedział, że ściśle monitoruje również pojawiające się szczepy COVID-19 i testuje skuteczność zastrzyku przeciwko nowemu wariantowi.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do reuters.com

Reportaż Ludwiga Burgera we Frankfurcie Dodatkowe reportaże Carla O’Donnell w Nowym Jorku Montaż Kirsten Donovan i Matthew Lewisa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.