Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Ministerstwo Zdrowia zmienia strategię walki z koronawirusem

Published

on

Ministerstwo Zdrowia postanowiło zmienić strategię walki z koronawirusem. To efekt rozmów z przedstawicielami lekarzy pierwszego kontaktu. Lekarze mogą – zgodnie z życzeniem – kierować pacjentów na testy na koronawirusa tylko na podstawie teleportacji.

Opracowaliśmy rozwiązanie – powiedział po rozmowach minister zdrowia Adam Niedzielski. Postanowiliśmy stworzyć coś w rodzaju bramy, tj. H. Rozwiązanie, które w najbardziej oczywistych przypadkach, gdy podejrzenie koronawirusa graniczy z pewnością – gdy gorączka powyżej 38 stopni, kaszel, zadyszka, zapach lub smak potarcia – nie wymaga tradycyjnej wizyty i badania fizykalnego przed zamówieniem wyjaśnił. Jest to hołd dla oczekiwań lekarza rodzinnego – dodany. W takiej sytuacji wystarczy teleportacja.

Minister Zdrowia stwierdził, że sposób badania pacjenta zaczyna się od teleportacji, aby wyjaśnić problem, z którym mamy do czynienia.

Jeśli podczas tej teleportacji możemy ustalić, że na pewno nie jest to ukryte zagrożenie i są też takie możliwości, to pacjent wydaje się opuszczać tę ukrytą ścieżkę – podkreślił.

W ramach szlaku Covid, jeśli objawy nie ustąpią, po 3-5 dniach należy odbyć tradycyjną wizytę z badaniem fizykalnym, aby sprawdzić, czy można po prostu zamówić badanie lub wymaz on wyszedł na.

Modyfikacja, o której rozmawialiśmy dzisiaj przez cały dzień, polega na tym, że tradycyjna wizyta lub badanie fizyczne zostaje zastąpione drugą teleportacją, nawet po 3-5 dniach, jeśli objawy nie ustąpią. Jeśli jednak w wyjaśnieniu pacjenta, o którym wspomniałem, znajduje się stwierdzenie o tych objawach, nie ma potrzeby poprzedzania badania fizykalnym. – powiedział Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia zapowiada również wzrost liczby wykonywanych testów na koronawirusa. Mówi się, że odniósł sukces dzięki wydłużeniu czasu pracy punktów, w których przeprowadzane są testy.

Bardzo się cieszę, że rozmowy przebiegały w znakomitej atmosferze. Wyrazili troskę Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce o naszych pacjentów. Staraliśmy się znaleźć rozwiązanie dobre dla każdego – dla pacjentów zakażonych Sars-Cov2, ale także dla innych pacjentów, którzy potrzebują wizyty w naszych klinikach i leczenia. – powiedział Dr. Michał Sutkowski, Prelegent Kolegium Lekarzy Ogólnych w Polsce.

Dalsze konsultacje ze środowiskiem lekarzy pierwszego kontaktu mają się odbyć pod koniec września, aby sprawdzić, czy przyjęte rozwiązania pozwalają na kontrolę ryzyka choroby.

Na pytanie, dlaczego konsultacje ze środowiskiem medycznym odbywają się po ogłoszeniu strategii dotyczącej koronawirusa, minister zdrowia powiedział, że spotkanie odbyło się w poniedziałek w ramach konsultacji projektu nowelizacji rozporządzenia w sprawie chorób zakaźnych, która wprowadziła obowiązek pozostania w domu. Szpital, aby udać się w celu izolacji lub izolacji oraz w celu podjęcia kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego. Został opublikowany w Rządowym Centrum Legislacji późnym wieczorem w piątek wieczorem.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *