Connect with us

Gospodarka

Famur zamyka oddział w Piotrkowie Trybunalskim. Prawie 200 osób straci pracę

Published

on

Kolejna duża polska firma musi ograniczyć swoją działalność i zwolnić pracowników. Famur poinformował o tej trudnej decyzji. Firma, która zaopatruje górnictwo w maszyny i urządzenia wyceniane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych na ponad 1 mld zł, poinformowała o zamknięciu swojego oddziału w Piotrkowie Trybunalskim.

„W związku z likwidacją oddziału 27 pracowników będzie miało możliwość przeniesienia się do zakładu w Katowicach, 10 pracowników do nowosądeckiego zakładu, a 198 pracowników zostanie zwolnionych w grupie” – podano w oficjalnym komunikacie.

W zamkniętym zakładzie firma produkowała taśmy przenośnikowe oraz kolej i linie. Produkowane są przez oddziały firmy w Nowym Sączu i Katowicach.

„”Światowy kryzys COVID-19Kontynuacja spadkowego trendu cen węgla na świecie, a dodatkowo spodziewana restrukturyzacja polskiego górnictwa, która mogłaby doprowadzić do znacznego ograniczenia produkcji tego surowca w Polsce, prowadzi do znacznego ograniczenia zamówień z kopalń na nowe maszyny i urządzenia, w szczególności z grupy produktowej Dotyczy przenośnika taśmowego oraz kolejek i tras ”- wyjaśnia kierownictwo.

Dodaje, że sytuacja nie poprawi się w perspektywie krótko- ani średnioterminowej. Wszystko dlatego, że większość popytu na te urządzenia została zaspokojona wcześniej i urządzenia te mogą być relatywnie łatwo redystrybuowane między kopalniami.

„W związku z ogłoszonym Ograniczenie produkcji w polskim górnictwie Będzie to miało istotny wpływ na stopniowe zmniejszanie się popytu na te urządzenia, a nawet doprowadzi do braku nowych procedur przetargowych – podkreśla Famur.

Kierownictwo dodaje, że przenośniki taśmowe to urządzenia, które są stosunkowo proste w budowie. Aby generować oszczędności, kopalnie mogą je serwisować i naprawiać samodzielnie lub z pomocą powiązanych firm naprawczych. A to oznacza również mniejsze zapotrzebowanie na urządzenia.

Spółka argumentuje, że likwidacja oddziału i redukcja etatów pozwoli na dostosowanie zasobów operacyjnych do aktualnej i oczekiwanej sytuacji rynkowej. Zmniejsza to koszty.

59 min. z przodu

TrucicielKupiłem węgiel krajowy polski, mam fakturę. Minęło dużo czasu, odkąd tyle zapłaciłem za to gówno. Jest mało ciepła, dużo dymu i popiołu, do takich … Przeczytaj całość

1h temu

Wiesiek +Myślę, że to dobrze, że jest więcej czasu z rodziną?

1h temu

Twój nickTo jak transport kolejowy. Powinien to być „ciężarówki na tory”. Mamy & # 34; Tory dla ciężarówek & # 34;

Rozwiń komentarze (17)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *