Connect with us

Świat

Szef WHO: To nie będzie ostatnia pandemia

Published

on

„To nie jest ostatnia pandemia” – powiedział Tedros Adhanom Ghebreyesus, szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w Genewie. „Historia uczy nas, że zdarzają się pandemie, ale kiedy nadchodzi kolejna, świat trzeba przygotować – lepiej niż tym razem” – zauważył.

Mike Ryan, oficer kryzysowy WHO, powiedział na konferencji prasowej w Genewie, że rządy dostarczające „motywowanych politycznie” informacji o pandemii koronawirusa mogą mieć konsekwencje polityczne.

Zapytany o sprzeczne informacje od rządu brazylijskiego na temat pandemii, Ryan powiedział: „Próba przedstawienia ludziom uproszczonych, płytkich rozwiązań nie jest długoterminową zwycięską strategią”. Według niego zaufanie buduje się z „przejrzystości, konsekwencji, uczciwości” i umiejętności przyznawania się do błędów.

Niestety, jeśli społeczności uznają, że otrzymują informacje, które zostały zmanipulowane politycznie lub którymi zarządzano w sposób wypaczający dowody, niestety zemszczą się wyjaśnił.

Ryan pogratulował chińskiemu rządowi ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa do bardzo niskiego poziomu. Jednocześnie podkreślił, że nie powinien być z tego powodu zadowolony.

WHO stwierdziło również, że współpracuje z Chinami nad wymogami dotyczącymi międzynarodowego zatwierdzenia wszystkich chińskich szczepionek przeciwko koronawirusowi.

READ  Palestyńskie rakiety lądują na zachód od Jerozolimy trzeciego dnia walk w Gazie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *