Connect with us

Gospodarka

Międzynarodowi prelegenci wysokiej rangi na wydarzeniu EY Malta

Published

on

Przez ponad dekadę EYs Future Realized – wcześniej znane jako Malta Atrakcyjność Event – sprowadzało najlepszych międzynarodowych prelegentów na Maltę, aby omawiać kluczowe globalne i lokalne tematy biznesowe związane z inwestycjami, ekonomią, zrównoważonym rozwojem i technologią. Ponieważ w ciągu czterech dni wydarzenie całkowicie przekształciło się w wirtualne doświadczenie, EY skorzystało z okazji, aby zaprezentować więcej międzynarodowych treści i ponownie uczynić z tego forum prawdziwie globalne.

Wśród prelegentów tegorocznej imprezy, która odbędzie się w dniach 19-22 października, znajdą się trzej byli premierzy – Yves Leterme z Belgii; Jan Peter Balkenende, Holandia; oraz Jan Krzysztof Bielecki z Polski; dwa ostatnie pojawiły się również w poprzednich edycjach. Swój udział potwierdzili także premier Robert Abela i lider opozycji Bernard Grech.

Inni prelegenci to Gallina Vincelette, dyrektor Banku Światowego ds. UE; Emily Bayley, kierownik projektu, ESG, Future of Investing na Światowym Forum Ekonomicznym; Valentina Ion, dyrektor ds. strategii biznesowej, Microsoft; Tom Raftery, futurysta, ewangelista innowacji i globalny wiceprezes SAP; oraz Catherine De Vries z Uniwersytetu Bocconi. Ogłoszeni zostaną kolejni mówcy.

Towarzyszyć im będą czołowi lokalni liderzy biznesu, naukowcy i politycy, aby omówić swoje poglądy na wyzwania i możliwości na poziomie kraju i firmy.

Tegoroczny temat kryje się pod hasłem Optymizm i możliwości – „Przyszłość jest w Twoich rękach” – różne tematy będą koncentrować się każdego dnia.

Dzień otwarcia rozpoczyna się przeglądem globalnego krajobrazu gospodarczego, a następnie naciskiem na obecną atrakcyjność Malty dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ), ożywienie po COVID-19 i ponowne zinterpretowanie eksploracji Malty.

Drugi dzień skupi się na innowacjach, technologii i przyszłości, z głębokim wglądem w silny i ugruntowany sektor produkcyjny Malty, przyszłość e-zdrowia i czystej energii.

Trzeci dzień nakreśla przyszłość pracy, edukacji i umiejętności, a kończy dyskusją byłych światowych liderów na temat megatrendów, które kształtują dziś branżę.

READ  Napływ ukraińskich uchodźców testuje granice możliwości Europy Środkowej

Ostatni dzień dotyczy zrównoważonego rozwoju, poprawy środowiska zbudowanego i roli sektora prywatnego w tworzeniu długoterminowej wartości wyspy.

Ronald Attard, Krajowy Partner Zarządzający EY Malta, powiedział: „Tegoroczne wydarzenie ma na celu rozwinięcie kluczowych kwestii mających wpływ na kraj oraz znalezienie nowych sposobów stymulowania wzrostu gospodarczego bez szkody dla naszego środowiska. Mamy pilne obawy, takie jak powrót do zdrowia po COVID-19 i niedawna szara lista FATF, ale podczas gdy te problemy są rozwiązywane, musimy jednocześnie patrzeć w przyszłość i upewnić się, że kroki, które podejmujemy dzisiaj, naprawdę stworzą jutro lepszą Maltę. Globalni mówcy zapewniają międzynarodowy kontekst i wnikliwy wgląd, a zawsze wspaniale jest usłyszeć nowe pomysły od lokalnych liderów biznesu.

Podczas wydarzenia, wyniki Malta Attractiveness Study, corocznego badania przeprowadzonego wśród istniejących firm BIZ na Malcie, podzielą się aktualnymi opiniami inwestorów na temat wpływu kryzysu COVID-19, mocnymi i słabymi stronami Malty oraz punktami skupienia na powinniśmy się skoncentrować, zarysować nasze wysiłki. Badanie atrakcyjności prowadzone jest przez Dyrektora Doradczego UE Simona Barberiego.

Będzie on również zawierał badanie EY Generate Youth Survey, które przedstawia poglądy milenialsów i pokolenia Z na temat COVID-19, gospodarki i ich przyszłości na Malcie.

Będzie również zawierał badanie EY Generate Youth Survey, które przedstawia poglądy milenialsów i pokolenia Z na COVID-19, gospodarkę i ich przyszłość na Malcie

Inicjatywa jest organizowana we współpracy z Maltańską Izbą Handlową, Biznesową i Przemysłową i jest sponsorowana przez GO plc, BNF Bank, MSV Mapfre plc, Studioseven, INDIS Malta, Maltański Urząd Komunikacji, Urząd ds. Środowiska i Zasobów oraz Maltański Urząd ds. Gier .

Future Realized Week odbywa się w dniach 19-22 października i jest otwarty dla kadry kierowniczej sektora publicznego i prywatnego, naukowców, studentów, organizacji pozarządowych, korporacji, przedsiębiorców, start-upów, ekologów, konsultantów, inwestorów, maniaków technologii, twórców i wszystkich, którzy mają Maltę i jej własną przyszłość w sercu.

Aby uzyskać więcej informacji i zarejestrować się na to bezpłatne wirtualne wydarzenie, odwiedź stronę ey.com/en_mt/events/future-realized-2021. Jeśli masz jakieś pytania, wyślij e-mail na adres [email protected]

Niezależne dziennikarstwo kosztuje. Wsparcie Times of Malta dla Cena za kawę.

Wesprzyj nas

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.