Connect with us

Gospodarka

HKETO Berlin promuje nowe możliwości biznesowe dla Polski w Hongkongu (ze zdjęciem)

Published

on

HKETO Berlin promuje nowe możliwości biznesowe dla Polski w Hongkongu (ze zdjęciem)

HKETO Berlin promuje nowe możliwości biznesowe dla Polski w Hongkongu (ze zdjęciem)

HKETO Berlin promuje nowe możliwości biznesowe dla Polski w Hongkongu (ze zdjęciem)

************************************************** ** ************************************

Biuro Gospodarczo-Handlowe Hongkongu w Berlinie (HKETO Berlin) wzięło udział w 16. Europejskim Kongresie Gospodarczym (EEC), który odbył się w Katowicach (czasu katowickiego) w dniach 7-9 maja. Organizowane przez Grupę PTWP targi EEC mogą poszczycić się mianem największego wydarzenia biznesowego w Europie Środkowej. Stanowi platformę do debaty pomiędzy decydentami, przedsiębiorcami, ekspertami w dziedzinie kariery, naukowcami i innymi zainteresowanymi stronami na temat szerokiego zakresu kwestii społeczno-gospodarczych.


Dyrektor HKETO Berlin, pani Jenny Szeto, wzięła udział w dyskusji panelowej wraz z przedstawicielami polskiego rządu, biznesu i think tanku. Podkreśliła wyjątkowe zalety Hongkongu i jego pozycję jako bramy między kontynentem a światem, zapewniającej europejskiej społeczności biznesowej możliwości rozszerzenia swojej obecności na rynku kontynentalnym i azjatyckim.


„Jako wiodące międzynarodowe centrum finansowe, handlowe, żeglugowe i logistyczne, Hongkong w dalszym ciągu jest idealnym punktem wejścia dla firm, które chcą wykorzystać ogromne możliwości w regionie, szczególnie w szybko rozwijającym się obszarze Greater Bay Guangdong-Hongkong-Makao – powiedziała pani Szeto.


Pani Szeto wyjaśniła zebranym najnowsze osiągnięcia i inicjatywy rządu mające na celu przyciągnięcie do miasta światowych talentów i firm. Podkreśliła także pozytywne wieści dotyczące sytuacji gospodarczej Hongkongu. „Pomimo światowej niepewności gospodarczej, gospodarka Hongkongu w 2023 r. mocno odbiła, osiągając wzrost PKB (produktu krajowego brutto) na poziomie 3,2 proc., a w 2024 r. spodziewamy się dalszego wzrostu na poziomie około 2,5–3,5 proc.” – powiedziała pani Szeto.


O HKETO Berlinie


HKETO Berlin jest oficjalnym przedstawicielem rządu Specjalnego Regionu Administracyjnego Hongkongu w stosunkach handlowych i innych sprawach gospodarczo-handlowych na terenie Polski, a także Austrii, Czech, Niemiec, Węgier, Słowacji, Słowenii i Szwajcarii.

READ  Promowanie reprezentacji kobiet w zarządach firm

Koniec/piątek 10 maja 2024 r

Wydano o godzinie 17:50 HKT

NNNN

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *