Nauka

Messi 2 gole, 2 pokonane, Argentyna pokonuje Jamajkę 3-0

HARRISON, NJ (AP) — Lionel Messi odpowiedział na prośbę o podpis w grze i na boisku bramką do podpisu.

Messi zdobył dwa gole i dwa razy został zaatakowany przez kibiców wbiegających na boisko, podczas gdy Argentyna przedłużyła swoją serię bez porażki do 35 meczów w ciągu trzech lat, pokonując Jamajkę 3:0 we wtorek wieczorem w przedostatnim meczu towarzyskim na Mistrzostwach Świata.

– Musisz polubić Messiego – powiedział trener Argentyny Lionel Scaloni. „Bez względu na kraj, każdy to robi. Jestem jego trenerem, ale kupiłbym bilet, żeby go zobaczyć.

Julián Álvarez zapewnił prowadzenie Argentynie w 13. minucie. Messi wszedł na 56. miejsce i zwiększył w swojej karierze 90 bramek w 164 meczach międzynarodowych w swoim 17. meczu wielobramkowym.

— Nie ma słów, by opisać, kim on jest — powiedział Álvarez. „Grając pięć, 10 minut lub całą grę, może robić niesamowite rzeczy”.

Kibic wszedł na boisko w 65. minucie i próbował zrobić zdjęcie Messiego. Messi wstał i patrzył, jak widz zostaje przyparty do nóg, podczas gdy fan wciąż próbuje zrobić zdjęcie swoim telefonem komórkowym.

Sześciokrotny mistrz świata roku, trzy miesiące po ukończeniu 35 lat, podwoił swoją przewagę, gdy pokonał Andrew Blake’a na lewą stronę bramkarza na 23 jardowym kopnięciu lewą nogą w 86. minucie po awansie po handlu z Giovani Lo Celso.

Po zdobyciu pierwszego gola do Messiego podszedł fan z nagim torsem, który poprosił go o podpis na plecach, a on zaczął rysować podpis, gdy trzech strażników zaatakowało kibica i zebrało się ich więcej.

Messi strzelił kolejnego gola trzy minuty później po tym, jak został sfaulowany przez Adriana Mariappę na skraju pola karnego. Messi posłał strzał przez mur obronny a następnie na prawą rękę rozwalonego Blake’a, aby zdobyć dziewiątego gola z rzutu wolnego dla Argentyny.

READ  W pracowni warszawskich artystów znajduje się złoty, krystaliczny gzyms

Messi strzelił cztery gole w dwóch meczach towarzyskich Argentyny w tym miesiącu, co dało mu 16 bramek w karierze w USA

Kibice wybuchnęli aplauzem w mniej niż minutę drugiej połowy, kiedy Messi z kolegami z drużyny wyszedł na róg i zaczął się rozgrzewać. Duży procent publiczności wydawał się bardziej skoncentrowany na rozciąganiu Messiego niż na akcji na boisku, a fani wstali i wywołali dreszcz na stadionie, gdy wszedł za Lautaro Martíneza i zdjął opaskę kapitana z Angel Di Marii.

Messi, który zdobył swój pierwszy tytuł seniora dla Argentyny na zeszłorocznym Copa America, wciąż ma większą prędkość i przyspieszenie niż większość, a jego dodanie dodało energii Argentynie w drugiej połowie. Zmusił również Blake’a do wykonania kilku nurkowych obrońców.

Wielu z 25-tysięcznego tłumu na Red Bull Arena nosiło koszulki Albiceleste w niebiesko-białe paski, dzięki czemu wyglądało to jak mecz Argentyny u siebie. Ogłoszenia publiczne były w większości w języku hiszpańskim, a na taśmie pojawiły się napisy „Vamos Argentina!”

Álvarez wyprowadził Argentynę na prowadzenie po tym, jak Nicolás Tagliafico przesunął się z flanki do Martíneza, który ominął Leona Baileya, by zrobić miejsce i wyśrodkować na 22-letniego Álvareza. Pokonał Blake’a dla swojego drugiego gola w 11 występach międzynarodowych.

W drodze do 13. z rzędu Pucharu Świata Argentyna chce dodać tytuły zdobyte w 1978 roku z Mario Kempesem i 1986 roku z Diego Maradoną. Argentyna ma mecz towarzyski ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi 16 listopada w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na mundialu w Katarze Argentyna zadebiutuje przeciwko Arabii Saudyjskiej, która we wtorek zremisowała Stany Zjednoczone 0:0 we wtorek, a następnie gra z Meksykiem i Polską.

Argentyna ma na koncie 25 zwycięstw, w tym jedno w rzutach karnych, i 10 remisów od porażki 2:0 z Brazylią w Copa America 2 lipca 2019 roku.

READ  Przywracanie natury do miasta - pierwsza wiadomość

Scaloni dokonał ośmiu zmian w początkowym składzie w piątkowym wygranym 3:0 meczu z Hondurasem zajmującym 80. miejsce w Miami Gardens na Florydzie, wprowadzając Di Marię i Giovaniego Lo Celso. Emiliano Martínez zastąpił Geronimo Rulli.

Reggae Boyz, który zajął szóste miejsce z ośmiu krajów w finałowej rundzie regionu Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, grali w nienazwanych koszulkach, w przeciwieństwie do Argentyny. Jamajka rozpoczęła swój pierwszy mecz pod wodzą nowego menedżera Heimira Hallgrímssona, w skład którego wchodzili gracze Premier League Michail Antonio, Leon Bailey i Bobby Decordova-Reid oraz wyróżniający się Blake z Philadelphia Union.