Connect with us

Gospodarka

Lepiej tu kopać krypto, niż zbierać truskawki w Polsce – mówi prezydent Białorusi

Published

on

Co się stało: Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko chce, aby jego rząd zajął się wydobyciem kryptowalut.

Publikacja rosyjska Doniesiono o wiadomościach RBC że prezydent kraju Europy Wschodniej przedstawił niedawno wydobycie kryptowalut jako lukratywną okazję na publicznym spotkaniu.

Łukaszenko opowiedział się za wydobyciem kryptowaluty w kraju podczas otwarcia zakładu wydobywczo-przetwórczego Petrikovsky na początku tego tygodnia, zamiast szukać słabo płatnych miejsc pracy w rolnictwie za granicą.

Wezwał pracowników producenta nawozów potasowych Belaruskali, aby rozpoczęli wydobywanie „kryptowaluty, czy jakkolwiek to się nazywa”, przy użyciu bezpłatnych zasobów elektrycznych w kraju.

„Musimy zrozumieć, nigdzie na nas nie czekają. A kiedy ktoś czeka […] Być może, jak często mówią Ukraińcy, Polacy lub Niemcy wiją się, muszą zbierać truskawki na plantacjach” – powiedział.

Przeczytaj także: Mark Cuban: Nie myśl o kryptowalutach jako walutach

Łukaszenko zasugerował kopanie kryptowalut jako odpowiednią alternatywę dla poszukiwania pracy za granicą. Podkreślił, że w regionie jest wystarczająco dużo energii elektrycznej, aby prowadzić działalność polegającą na wydobywaniu kryptowalut.

„Stwórz coś za pomocą elektryczności. W końcu zaczniesz kopać kryptowalutę, czy jak to się nazywa. W kraju jest wystarczająco dużo energii elektrycznej ”.

Białoruś ma jedno z najbardziej przyjaznych dla kryptowalut przepisów ze wszystkich krajów na świecie. W 2017 r. kraj zalegalizowany handel Bitcoin (KRYPTO: BTC) i inne kryptowaluty, a nawet zrzekły się powiązanych podatków od kryptowalut do 2023 roku.

Obniżka: W chwili publikacji cena Bitcoina wynosiła 48 900 USD, co oznacza wzrost o 0,16% w ciągu ostatnich 24 godzin. Wiodący na rynku zasób cyfrowy miał 24-godzinny wolumen obrotu wynoszący 39,54 miliarda dolarów i, w momencie pisania tego tekstu, stanowił 41,8% rynku kryptowalut.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *