Connect with us

Gospodarka

Bitget wzmacnia swoją obecność w Europie i zabezpiecza rejestrację dostawcy usług wirtualnych aktywów w Polsce – Cryptopolitan

Published

on

Bitget wzmacnia swoją obecność w Europie i zabezpiecza rejestrację dostawcy usług wirtualnych aktywów w Polsce – Cryptopolitan

Bitget, wiodąca giełda kryptowalut, została zarejestrowanym dostawcą usług wirtualnych aktywów (VASP) w Polsce, wyznaczając kolejny kamień milowy w strategii ekspansywnego rozwoju firmy w całej Unii Europejskiej (UE). Ta rejestracja jest ściśle związana z niedawnym nabyciem przez Bitget podobnej licencji na Litwie, co jeszcze bardziej umacnia pozycję firmy na rynku europejskim.

Polskie otoczenie regulacyjne sprzyjające firmom blockchainowym i kryptograficznym zapewnia podatny grunt dla ekspansji firmy. Dzięki przestrzeganiu prawa lokalnego i międzynarodowego oraz spełnianiu wszystkich niezbędnych norm regulacyjnych, udana rejestracja Bitget doskonale wpisuje się w cel, jakim jest zapewnienie bezpiecznego i przejrzystego handlu. Ponadto dołącza również giełda kryptowalut Binancektóra otrzymała podobną licencję VASP w Polsce na początku tego roku.

„Niedawne rejestracje w dwóch krajach europejskich wzmacniają naszą obecność i usługi w Europie. Rozumiemy, że regulacja jest przyszłością branży kryptowalut, jeśli ma zostać osiągnięta akceptacja głównego nurtu. W Bitget aktywnie współpracujemy z agencjami rządowymi na całym świecie, aby wspierać bardziej sprzyjający ekosystem”.

CEO Bitget, Gracy Chen.

Przyszłość kryptowaluty

Strategia ekspansji Bitget wykracza poza nabywanie licencji. Dążąc do bezpiecznego, odpowiedzialnego i zgodnego z prawem dostępu do kryptowalut, Bitget podwoił swój zespół ds. zgodności w ciągu ostatniego roku, zapewniając staranne poruszanie się po globalnych procesach licencyjnych. Firma odnotowała również imponujący wzrost liczby pracowników, z 1000 do 1300 członków w pierwszym kwartale 2023 r., z około 300 wolnymi stanowiskami w wielu działach.

Oprócz zasobów ludzkich Bitget odnotował znaczny wzrost finansowy. Wspierany przez wzrost cen Bitcoina i innych aktywów kryptograficznych, Bitget’s User Protection Fund zyskał w ostatnim kwartale 80 milionów dolarów, podnosząc swoją wartość księgową do aż 380 milionów dolarów. Ponadto wolumen obrotu kontraktami futures na giełdzie wzrósł sekwencyjnie o 27%, osiągając 658 miliardów dolarów.

READ  Jerzy Kwieciński ustąpił ze stanowiska Prezesa Zarządu PGNiG

Stały rozwój Bitget i skrupulatna praca nad zgodnością odzwierciedlają szerszy trend w branży kryptograficznej, gdzie giełdy coraz częściej poszukują formalnych zezwoleń regulacyjnych w wielu jurysdykcjach. W tym wyścigu giełdy takie jak OKX i Kraken dokonały strategicznych ruchów w przestrzeni europejskiej, przy czym pierwsza otworzyła francuską filię i wystąpiła o licencję, podczas gdy druga zapewniła sobie rejestrację w Irlandii.

Bitget mądrze rozgrywa swoje karty, obsługując ponad 8 milionów użytkowników w ponad 100 krajach. Wraz z nadchodzącym rozporządzeniem w sprawie rynków aktywów kryptograficznych (MiCA), które ma wejść w życie w lipcu 2024 r., strategiczne dostosowania regulacyjne Bitget wskazują na terminowe i dobrze przemyślane posunięcie. Ponieważ Bitget kontynuuje swoją globalną ekspansję, jest potężnym graczem na wysoce konkurencyjnym rynku kryptograficznym ze względu na stały postęp regulacyjny w Europie.

Zastrzeżenie. Podane informacje nie stanowią porady handlowej. Cryptopolitan.com nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek inwestycje dokonane na podstawie informacji zawartych na tej stronie. Zdecydowanie zalecamy niezależne badania i/lub porady wykwalifikowanego specjalisty przed podjęciem jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych.
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *