Connect with us

Gospodarka

Książę William zachwyca fanów w restauracji „Queer Space” w Polsce: „Kochamy sojusznika”

Published

on

Książę William zachwyca fanów w restauracji „Queer Space” w Polsce: „Kochamy sojusznika”

książę William zaskoczył niczego niepodejrzewających gości w Butero Bistro w Polska kiedy zatrzymał się na kolacji w środę wieczorem.

The książę Walii jadł w warszawskiej restauracji, określanej jako „queerowe miejsce z domową kuchnią” podczas swojej podróży do Polski, gdzie spotkał się wraz z pracownikami Pałacu Kensington wojska brytyjskie i polskie stacjonował w pobliżu granicy z Ukrainą.

Kino Zdjęcie zrobione w Butero pokazało księcia ubranego swobodnie w zapinaną na guziki koszulę, siedzącego przy stole z pracownikami pałacu, podczas gdy pracownik restauracji pochylił się, by przyjąć zamówienie Williama. Według Codzienna poczta, Król zamówił kanapkę w chałce za 7,5 funta (9,22 dolara), czyli polską kanapkę z szarpaną wieprzowiną, podawaną z frytkami i majonezem czosnkowym.

Źródło poinformowało, że książę William poprosił o kolację z pracownikami Pałacu Kensington w lokalnej restauracji, którą zarezerwowali w pobliżu. Mówiąc o codzienna poczta, Właściciel restauracji Paweł Zasim powiedział, że „absolutnie nie mieli pojęcia” o przyjeździe księcia.

„Zarezerwowaliśmy stolik dla 12 osób pod nazwiskiem Daisy” – powiedział Zasim. „Ale wtedy pojawił się ochroniarz i powiedział, że to nie będzie przyjęcie urodzinowe Daisy, a potem wszedł książę William.

„Mówili, że dobrze się bawią, spędzili tu trzy godziny z innymi gośćmi, którzy już tu byli” – dodał Zasim. „Zjadł naszą kanapkę w warkoczu z szarpaną wieprzowiną. Zjadł wszystko, więc chyba mu smakowało.

Butero Bistro jest reklamowane w Internecie jako „queerowe miejsce z wygodnym jedzeniem”. Od otwarcia w listopadzie ubiegłego roku warszawska restauracja organizuje wieczory karaoke dla lokalnych drag queens i promuje się jako taka LGBTQ+-przyjazny obiekt. Przed restauracją stoi tęczowy neon, a jej logo składa się z kolorów tęczy.

Książę William na kolacji z gośćmi w Butero Bistro w Warszawie (ewa_wysocka)

Konserwatywny rząd Polski uczynił z tego wschodnioeuropejskiego kraju jeden z najmniej przyjaznych LGBTQIA krajów w Unii Europejskiej. według 2022 ILGA Europa Raport, Polska nie uznaje małżeństw osób tej samej płci, a raport ostrzega, że ​​„coraz większa liczba polskich osób LGBTQ opuszcza kraj w miarę pogarszania się sytuacji politycznej”.

READ  Francja: Rola Francji w transformacji energetycznej Indii | Konsul Generalny Francji w Bengaluru | Wiadomości z Bengaluru

Źródło powiedziało Codzienna poczta: „To cenne, że wsparł społeczność tak maltretowaną przez obecną władzę w Polsce”.

Podczas gdy rodzina królewska nie skomentowała jeszcze oficjalnie wizyty księcia Williama w restauracji dla queer, wielu fanów uznało ten moment za miły gest i subtelne oświadczenie przeciwko polskiej ideologii anty-LGBTQ+.

„Kochamy sojusznika” – napisała jedna osoba na Twitterze.

„Składa oświadczenie przeciwko polskim ustawom anty-LGBTQ” – powiedział inny.

Warszawska restauracja, w której książę William jadł kolację w środę wieczorem, od tego czasu wzniosła nieoficjalną kapliczkę z okazji wizyty króla. W filmie opublikowanym w Butero’s Instagram Page on Czwartek, członek personelu jest widziany, jak przykleja tabliczkę z napisem „Prince William” na oparciu krzesła, na którym siedział niecały dzień temu.

„My też jesteśmy zaskoczeni, ale gdzie indziej czułby się komfortowo i bezpiecznie niż w naszej queerowej i kochającej przestrzeni?” Restauracja podpisała swój post na Instagramie poprzez tłumaczenie. „Robiliśmy to, co potrafimy najlepiej – karmiliśmy. A reszta jest historią”.

Przez lata książę William często wyrażał swoje poparcie dla społeczności LGBTQ+. W 2016 roku został księciem Walii przeszedł do historii jako pierwszy członek rodziny królewskiej zostać sfotografowanym na okładkę gejowskiego magazynu. Pozując na okładce z lipca 2016 r postawajeden z wiodących brytyjskich magazynów gejowskich, książę William wykorzystał ten artykuł do zwrócenia uwagi na problemy związane z zastraszaniem na tle homofobicznym, bifobicznym i transfobicznym oraz trwałym psychologicznym wpływem języka fobii LGBTQ.

w Brytyjskie nagrody LGBT 2017, książę William został wybrany Sprzymierzeńcem Roku w kategorii Gwiazd i wykorzystał swoje przemówienie, aby ponownie potępić homofobiczne zastraszanie. „W ciągu ostatnich kilku lat współczułem temu, co możemy zrobić, aby chronić ludzi przed zastraszaniem, zwłaszcza w Internecie” – powiedział w nagranym wcześniej filmie. „Dzięki tej pracy natknąłem się na serię tragicznych historii o młodych osobach LGBT, które niestety nie mogły pogodzić się z nadużyciami i dyskryminacją, z jakimi spotykają się w życiu”.

READ  USA deklaruje, że Evan Gershkovich został niesłusznie uwięziony przez Rosję: aktualizacje na żywo

Ówczesny książę Cambridge rozszerzył nawet swoje wsparcie dla społeczności LGBTQ+ na swoje dzieci po tym, jak powiedział Albert Kennedy Trust, że zrobi to w 2019 roku w pełni wspiera swoje dzieci gdyby wyszli jako geje. Zapytany przez organizację charytatywną, jak zareagowałby na to, że jego dzieci są LGBTQ+, odpowiedział: „Myślę, że to jest coś, o czym naprawdę nie myślisz, dopóki nie zostaniesz rodzicem i myślę – oczywiście, całkowicie w porządku”.

„Jedyną rzeczą, o którą bym się martwił, jest to, jak one, a zwłaszcza role, które przyjmują moje dzieci, będą interpretowane i postrzegane” – dodał. „Martwi mnie to, jak wszyscy inni zareagują i to odczują, a potem wywierana jest na nich presja”.

Książę Walii przybył do Polski w środę, aby pokazać wsparcie Wielkiej Brytanii dla wysiłków tego kraju na pierwszej linii pomocy uchodźcom wysiedlonym przez wojnę rosyjską na Ukrainie. Król spotkał się z wojskami brytyjskimi w Rzeszowie, mieście w południowo-wschodniej Polsce, gdzie podziękował żołnierzom za „obronę naszych wolności” i „pilnowanie” kryzysu migracyjnego na Ukrainie.

Przemawiając do brytyjskich i polskich żołnierzy, William powiedział: „Chciałem tu przyjechać osobiście, aby podziękować wam za wszystko, co robicie, dbając o bezpieczeństwo wszystkich tutaj i obserwując, co się dzieje.

„Więc wielkie dzięki za to, co robisz każdego dnia” – dodał. „Wykonujesz tutaj naprawdę ważną pracę, a obrona naszych wolności jest naprawdę ważna, a wszyscy w domu udzielają ci pełnego wsparcia”.

W czwartek książę złożył wieniec Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie, oddając hołd poległym w minionych wojnach. Zmarła królowa Elżbieta II i książę Edynburga złożyli wieniec na grobie podczas swojej wizyty państwowej w Polsce w 1996 roku.

Książę William spotkał się także z Prezydentem RP Andrzeja Dudę w Pałacu Prezydenckim i odwiedził lokalną halę gastronomiczną, aby porozmawiać z ukraińskimi uchodźcami. To pierwsza podróż Williama do Polski od czasu, gdy był tam z żoną, księżną Walii, w 2017 roku.

READ  Walka Chin z deflacją może jeszcze się nie zakończyć

Pierwotnie opublikowane

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *